مشکلات قضائی  ۳۰۰ شهروند البرزی بررسی شد

در نخستین روز هفته قوه قضائیه، رئیس کل و مدیران قضایی استان البرز با حضور در «مسجد مهدویه» کرج با ۳۰۰ نفر از مراجعان دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ در این دیدار مردمی که بیش از دو ساعت به طول انجامید جمعا با نزدیک به ۳۰۰ مراجعه کننده دیدار و درخواست‌های قضایی آن‌ها توسط رئیس کل دادگستری استان و معاونان وی، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرج و معاونان وی، دادستان عمومی و انقلاب کرج و معاونان وی مورد رسیدگی قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان البرز در حاشیه این میز خدمت قضایی گفت: « ارتباط وثیق مسئولان قضایی با مردم» یکی از راهبردهای ۱۵ گانه تبیین شده توسط رئیس قوه قضائیه در ابتدای سال جاری است که در مجموعه قضایی استان با برنامه‌ریزی انجام شده توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان البرز، این دیدارها به صورت منظم برگزار می‌شود.

وی افزود: در دیدار امروز مشکلات ۳۰۰ نفر از مراجعان توسط مدیران دادگستری کل استان مورد بررسی قرار گرفت و در هفته گذشته نیز در «مسجد المهدی» در دیداری که بیش از سه ساعت به طول انجامید و با استقبال کم نظیر شهروندان کرجی همراه بود مشکلات ۳۵۰ نفر از مراجعه کنندگان استماع و دستورات قضایی لازم صادر شد؛ در یک هفته اخیر مجموعا ۶۵۰ دیدار مستقیم و رودرو با حضور در مساجد کرج با مردم انجام شده است.

رئیس شورای قضایی استان البرز تصریح نمود: با توجه به دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر حضور مدیران قضایی در ماه مبارک رمضان در مساجد و انجام ملاقات مستقیم با مردم، در دیدارهای برنامه‌ریزی شده در ماه مبارک رمضان، ۷۲ مدیر قضایی استان با حضور در مساجد و محلات محوری کلیه حوزه‌های قضایی استان با مردم دیدار و گفت و گوی رودرو داشتند و طبق آمار مشکلات نزدیک به ۳۵۰۰ مراجعه کننده در سطح استان مورد بررسی قرار گرفته است.

عالی ترین مقام قضایی استان با اشاره به تاکید رئیس قوه قضائیه مبنی بر تداوم حضور مدیران در مساجد جهت ملاقات مردمی در بعد از ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: هرچند همه مدیران دادگستری استان مکلف به انجام دیدارهای منظم هفتگی با مردم شده اند ولی حضور در بین مردم به ویژه در مساجد و مصلی‌ها باعث دسترسی راحت تر مردم به مسئولان دادگستری کل استان می شود و لذا این دیدارها در کلیه حوزه های قضایی ادامه خواهد داشت.

کد خبر 1644169

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =