بازنگری نحوه دریافت مالیات از تراکنش‌های کارت‌خوان اصناف یزد

عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه اصناف طی دو سال گذشته با مشکلات اقتصادی فراوانی روبه‌رو بودند، گفت: لازم است نحوه دریافت مالیات از تراکنش‌های کارت‌خوان اصناف بازنگری شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ محمدمهدی نیکونژاد در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد، اظهار کرد: هم‌زمان با فرا رسیدن فصل مالیات اصناف در تکاپوی اظهارنامه‌های مالیاتی و پرداخت آن هستند.

وی ادامه داد: پرداخت مالیات باید به عنوان یکی از درآمدهای اصلی دولت انجام شود تا بتواند بخشی از فعالیت‌های خود را انجام دهد.

عضو شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: از طرف دیگر عده‌ای هستند که در تلاش برای فرار از پرداخت مالیات هستند، لذا لازم است در این راستا اقدامات پیشگیرانه انجام شود؛ جلوگیری از فرار مالیاتی و شفافیت در آن یکی از خواسته‌های اصلی اصناف است.

وی تاکید کرد: وظیفه تمام افراد این است که به حمایت و پشتیبانی از اصناف به ویژه طی دو سال اخیر که به شدت در حوزه مباحث اقتصادی حساسیت بیشتری وجود دارد، بپردازیم. اصناف طی دو سال اخیر با مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، تورم و رکود روبه‌رو بودند و باید برای رفع مشکلات از آنها حمایت شود.

نیکونژاد خاطرنشان کرد: اصناف در خصوص دریافت مالیات از تراکنش‌های دستگاه‌های کارت‌خوان مسائلی را مطرح می‌کنند و معتقد هستند تمام تراکنش‌هایی که از طریق دستگاه کارت‌خوان انجام می‌شود، به عنوان سند درآمدی محسوب می‌شود.

وی افزود: بخشی از این تراکنش‌ها مربوط به تراکنش‌هایی از جمله قرض‌الحسنه یا جابه‌جایی برای پاس شدن چک و خرید لوازم یدکی و موارد مختلف دیگر است، اما دستگاه مالیاتی این تراکنش‌ها را نیز به عنوان درآمد حساب می‌کند و مالیات کسر خواهد شد.

48

کد خبر 1644244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =