شناسایی ۷۷۹تن اضافه‌بار از خودروهای حمل کالا در قزوین

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین از کشف و شناسایی ۷۷۹تن بار بیش از ظرفیت مجاز از خودروهای حمل بار در راه‌های این استان طی سه‌ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ جواد حق‌لطفی، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین اظهار کرد: شناسایی اضافه‌بار در راه‌های استان قزوین طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰درصد رشد نشان می‌دهد.

او افزود: این میزان تخلف اضافه‌تناژ در قالب گشت‌های مشترک با پلیس‌راه به خصوص در مبادی بارگیری معادن به دست آمده است.

حق‌لطفی ادامه داد: بیشترین تخلف حمل اضافه‌بار مربوط به بارهای معدنی چون خاک صنعتی سیلیس، سنگ و ماسه‌شویی‌ها بوده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: حمل‌بار اضافه بر ظرفیت، شبکه راه‌ها را که با صرف هزینه‌های زیاد احداث شده‌اند با سرعت بیشتری تخریب می‌کند از این رو با توجه به تاثیر بالای آن در کاهش ایمنی تردد و آسیب به رویه جاده‌ها، موضوع گشت‌های کنترل اضافه ‌تناژبار با جدیت در دستور کار اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین گفت: در همین راستا به منظور جلوگیری از اینگونه تخلفات و برخورد با تخلف‌ها در این بخش تیم‌هایی متشکل از کارشناسان راهداری حمل‌ونقل جاده‌ای با حضور پلیس‌راه با استقرار در پاسگاه‌های پلیس‌راه و در قالب گروه‌های سیار با استفاده از سامانه باسکول سیار متخلفان را شناسایی و به کمیسیون رسیدگی به تخلفات معرفی ‌می‌کنند.

48

کد خبر 1644246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =