تعامل سازنده امور مالیاتی و اصناف منجربه وصول عادلانه مالیات می‌شود

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: اداره کل امور مالیاتی استان با درک دغدغه اصناف بر تعامل بیش از پیش تاکید دارد و این تعامل و ارتباط سازنده می‌تواند باعث وصول عادلانه مالیات و رضایت مودیان شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عزیزاله عباس‌پور، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین در دیدار با اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف که با حضور افضلی رئیس سازمان صنعت و معدن برگزار شد، ضمن تبریک روز ملی اصناف از همراهی و تعامل سازنده اتاق اصناف تقدیر کرد و گفت: اداره کل امور مالیاتی استان با درک دغدغه اصناف بر تعامل بیش از پیش تاکید دارد و این تعامل و ارتباط سازنده می‌تواند باعث وصول عادلانه مالیات و رضایت مودیان شود.

او با اعلام آمادگی اداره کل برای تشکیل “کمیته فنی مشترک” جهت رفع دغدغه‌ها، موانع و مسائل مالیاتی مودیان، افزود: همگام با سیاست‌های سازمان تلاش می‌کنیم با تشریک مساعی و تعامل بتوانیم با ایجاد انگیزه در فعالان اقتصادی در مسیر رشد و توسعه استان و رضایت هر چه بیشتر مودیان گام برداریم.

عباس‌پور ادامه داد: در این خصوص با تعامل می‌توان موانع و مشکلات مالیاتی پیش‌روی واحدهای صنفی در زمینه‌های مختلف را بررسی کرده و با ارائه راهکارهای مناسب در چارچوب ضوابط قانونی، گامی مهم در جهت حل مشکلات آنان برداریم.

این مسئول با تاکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی و آموزش‌های لازم بیان کرد: بخشی از مشکلات و چالش‌های مودیان با افزایش اطلاع‌رسانی و ارائه آموزش‌های لازم قابل حل‌وفصل است که در این زمینه با همکاری اتاق اصناف اقدامات لازم صورت گرفت.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین در خصوص قانون پایانه‌های فروشگاهی گفت: بسیاری از مشکلات موجود با اجرایی شدن این سامانه حل‌وفصل می‌شود و کشور نیازمند یک نظام اطلاعاتی پایه است که در برگیرنده تمام اطلاعات شفاف از فعالیت‌های اقتصادی باشد.

همچنین افضلی، رئیس سازمان صنعت و معدن استان با اشاره به اینکه مالیات نقش موثری در تامین مالی کشورها برعهده دارد خاطرنشان کرد: اخذ مالیات مستلزم ایجاد بستر و فرهنگ‌سازی مناسب است، با آگاه‌کردن مردم از نقش مالیات در توسعه و ارتقاء زیرساخت‌های کشور می‌توان به افزایش سطح مشارکت مردم در پرداخت مالیات کمک کرد و زمانی که مودیان بتوانند آثار پرداخت مالیات را به‌طور ملموس مشاهده کنند تمایل بیشتری برای مشارکت در پرداخت مالیات دارند.

رئیس سازمان صنعت و معدن استان با اشاره به مزایای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده، افزود: درآمدهای مالیاتی در زمینه توسعه زیرساخت‌های صنعتی، کشاورزی و بهداشتی بسیار حائز اهمیت است، ایجاد منبع درآمد پایدار برای کشور پیامدهای بسیار اثربخش و سودمندی را در جهت توسعه کشور به همراه دارد.

48

کد خبر 1644248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =