وزیر آموزش و پرورش: به خاطر تاخیر در رتبه‌بندی از معلمان عذر می‌خواهم

ایسنا نوشت: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تلاش بر این است که نظام رتبه‌بندی زودتر اجرایی شود، از فرهنگیان بخاطر تاخیر در اجرای این طرح، عذرخواهی و تاکید کرد که معلمان با علم، مباحث رتبه‌بندی را دنبال کنند و به مطالب فضای مجازی اکتفا نکنند.

یوسف نوری پنج شنبه دوم تیرماه در جریان سفر یک روزه به شیراز و در دیدار با جمعی از فرهنگیان فارس، با اشاره به نقش معلمین در ترویج تمدن و تثبیت و کارآمدی انقلاب اسلامی گفت: علت ایجاد دین اسلام وجود مقدس حضرت محمد(ص) است.

او ادامه داد: اوج دین اسلام زمانی بود که پیامبر از مکه به مدینه هجرت کرد و انتشار و تثبیت دین از مدینه بوده است اما بعد از آن دچار حوادثی شد؛ نیاز بود این دین ابقا شود که در سال ۶۱ هجری قیام امام حسین(ع) رخ داد و موجب بقای دین اسلام شد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشا کرد: بیش از هزار سال پیش امام رضا(ع) به سرزمین توس و ایران آمدند و انتشار تشیع و دین اسلام در زمان امام رضا(ع) اتفاق افتاد.

نوری با بیان اینکه بخشی از اقدامات امام رضا (ع) در ابعاد علمی انتشار ساحت‌های گوناگون علمی اسلام بود، افزود: در این شکل‌گیری تمدن اسلام بسیاری نقش داشتند که احمدبن‌موسی(ع) از جمله آنهاست.

او اضافه کرد: امامزادگان یک شبکه داشتند که یک کارشان مبارزه با استکبار و یک کار مهم دیگرشان نشر دین و تبیین اسلام برای مردم بود.در ادامه امام راحل نیز برای انقلاب اسلامی یک شبکه‌سازی کرد که شهید دستغیب در استان فارس یکی از سر شبکه‌های حضرت امام بود؛ امروز در زمان ما نیز شهید سلیمانی شبکه‌سازی کرده است.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه معلمان به ویژه معلمان تاریخ و معارف باید این مطالب را بیان کنند، عنوان کرد: حضرت معصومه (س) یکی از کسانی بود که نشردهنده شبکه‌سازی امام رضا بود که در ادامه منجر به تشکیل حوزه‌های علمیه شد که امروز نتیجه این حوزه‌ها وجود رئیس جمهور و رهبری است.

نوری‌ بیان کرد: در زمانی که نحله‌های مارکسیستی از جدایی دین از دیگر امور جامعه صحبت می‌کردند، امام(ره) آمد و عینیت دین و اثبات حکومت دینی را مطرح کرد و امروز بیش از ۴۳ سال هر توطئه‌ای می‌کنند موفق نمی‌شوند، در تمام دنیا امروز ایران نقش‌آفرین و تاثیرگذار است‌.

او با طرح این پرسش که نقش معلمان چیست؟ گفت: یک رئیس‌جمهور شهید داریم که معلم بود یک نخست وزیر شهید که معلم بوده پایه‌گذار صنعت موشکی ما طهرانی مقدم فارغ التحصیل دانشگاه تربیت دبیر بود، در سلول‌های بنیادی کاظم آشتیانی معلم بود، قله‌های ما در کارهای خیرین معلم هستند، هر جایی اقدام تاثیرگذاری انجام شده توسط معلمان بوده است و معلمی از مقبول‌ترین شغل‌ها در جامعه است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین با بیان اینکه در دوران کرونا فرهنگیان فداکاری کردند به گونه‌ای که مقام معظم رهبری از معلمان و فرهنگیان تشکر کردند، افزود: بعد از این هم شما کار خود را انجام می‌دهید چه گفته شود یا نه، چه دیده شود چه نه. در تثبیت و کارآمدی نظامی معلمان نقش داشتند و هنوز هم هست و آینده نیز همین روند خواهد بود.

نوری با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش از محل بودجه عمومی دولت ۹.۶ درصد شده بود و الان ۱۳ درصد شده است، گفت: اجازه نمی‌دهم آموزش و پرورش محمل کنکور شود، دانشگاه وظیفه دارد جذب دانشجو کند. ما باید کار تعلیم و تربیت خودمان را انجام دهیم، حکمرانی آموزش و پرورش این است که کار خودش را کند و موسسات نباید برای ما تعیین و تکلیف کنند اگر ببینیم در شورای نظارت عزل می‌شوند.

او تصریح کرد: حکمرانی آموزش و پرورش ایجاب می‌کرد سند تحول اجرا شود، تحول باید در معلم و دانش‌آموز و اولیا رخ دهد و تغییر در این ۳ عنصر مشهود باشد؛ حضوری شدن مدارس با گسترش واکسیناسیون انجام شد اما تابع ستاد ملی کرونا هستیم با این حال از ابتدا بر حضوری شدن مدارس تاکید داشتیم چون تجربه جهانی در این زمینه خود را نشان می‌داد اما جریان عاطفی و رسانه‌ای بر انجام آموزش غیرحضوری شد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان‌کرد: دولت برای جبران افت ناشی از آموزش غیرحضوری یک فرایند تعریف کرده تا در تابستان درس را بهتر یاد بگیرند.

نوری عنوان کرد: سند ۲۰۳۰ از گذشته شروع شده بود و متناسب با ما نبود البته برخی از کشورها بخش‌هایی از این سند را نپذیرفتند اما ما امضا کرده بودیم.با حضور دولت سیزدهم اعلام کردیم سند تحول داریم و نمی‌توانیم ۲۰۳۰ را اجرا کنیم.

او با بیان اینکه بلاتکلیفی معلمان و استخدام‌های آنان را براساس قانون انجام دادیم، گفت: رتبه‌بندی فقط شعار بود اما امروز آنان که مجری بودند، مدعی تاخیر آن شدند؛
۶ هزار میلیارد برای ۳ سال در نظر گرفته شده بود الان ۳۸ هزار میلیارد برای ۱۸ ماه در نظر گرفته شده است البته ابهاماتی در اجرا هست که با تطبیق مجلس و حقوقی رفع می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: تلاش بر این است که نظام رتبه‌بندی زودتر اجرایی شود، معلمان با علم مباحث رتبه‌بندی را دنبال کنند و به گفته‌های فضای مجازی اکتفا نکنند.
رئیس جمهور و مجلس پیگیر این امر بودند و به محض رفع موانع اداری اجرایی می‌شود.

نوری همچنین با تاکید بر اینکه برای تاخیر اجرای آن عذرخواهی می‌کنم اما باید در این کم و کسری‌ها مانند یک خانواده رفتار کنیم، به جذب نیرو برای کمبود معلم اشاره کرد و گفت: جذب نخبگان بدون آزمون، استخدام ۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر با آزمون و جذب ۱۵ هزار نفر دانشجوی تربیت معلم از جمله اقدامات است.

او با بیان اینکه تلاش می‌شود نیروی ثابت و آماده داشته باشیم به ویژه در مرز عشایر و روستا، افزود: در همین راستا قرارگاه عدالت تشکیل دادیم تا محرومیت آموزشی برطرف شود.‌

وزیر آموزش و پرورش درباره ساختمان و تجهیزات مدارس افزود: دولت در سفرهای استانی ۸ هزار میلیارد علاوه بر اعتبارات برای تکمیل ساختمان‌ها داده است و ما دنبال خلق منابع جدید هستیم.

نوری همچنین با بیان اینکه هنرستان‌ها هوشمند می‌شوند و تقویت هنرستان‌ها در دستور کار قرار دارد؛ گفت: انسجام درونی و ارتباط با بیرون باید در مدارس مورد توجه باشد؛ مدارس با بیرون ارتباط داشته باشند بچه‌های قرنطینه‌ای به درد جامعه نمی‌خورد؛ بچه‌ها را برای آینده تربیت کنیم به ویژه در امسال که دانش‌بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده است.

او تصریح کرد: جامعه دانش‌بنیان در دوران دبستان و پیش از دبستان شکل می‌گیرد و دهه نودی‌ها آماده هستند که تمدن رضوی و انقلاب اسلامی را به قله جهانی برسانند.

بیشتر بخوانید:

آخرین خبر از رتبه‌بندی معلمان از زبان سخنگوی وزارت آموزش و پرورش

طبق قانون ، رتبه بندی از چه تاریخی باید اجرا شود؟ / رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس : مسوولان با تعلل خود ، کام فرهنگیان را تلخ نکنند

47231

کد خبر 1644262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 22
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  42 0
  عذرخواهی به چه درد معلم می خورد. اینکارها فقط مظلوم نمایی است. حق معلم را پرداخت کنید
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  26 2
  چه به درد می خوره
 • علی IR ۱۵:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  41 1
  پیشاپیش به خاطر مواردی که هیچ ربطی به معلمی نداره و رتبه بندی معلما رو از اساتید دانشگاه هم سخت تر کرده و کسی نمیتونه به رتبه های بیشتر از دو برسه هم معذرت می خواستید. دو میلیون میخوان به حقوق معلم اضافه کنن دو ساله در بوق و کرنا کردن و آخرش هم به نتیجه نرسوندن اما بی سرو صدا حقوق بعضی ارگان ها رو زیاد کردن. نه رتبه بندی شدن و نه اینقدر تحقیرشون کردن.
 • علی IR ۱۶:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  22 1
  شب وروز نخواب ..بجنب همکاران منتظرند ...حقوق فقط برای ۵روز هرماه ست خجالت بکشید
 • ایران IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  18 0
  از خدا نمی‌ترسند که اینجوری تو این گرونی معلما رو مسخره خودشون کردند و خودشون رو زدن به خوابی وقتی دولت نخواد کاری کنه به هر بهونه موکول می‌کنند به آینده
 • هادی IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  20 1
  آخه مرد حسابی تو بعنوان وزیر که تک تک کلماتش باید سنجیده و سند باشه چرا بیخود و کارشناسی نشده حرف میزنی و وعده توخالی به معلمها میدی که اول فروردین رتبه بندی اجرامیشه بعد گفتی نه خرداد حتما اجرا می شه اول توقع در معلمها ایجاد میکنی بعد با یک عذرخواهی ساده میخواهی قضیه را ماست مالی کنی فکر نمیکنی که معلمها دیگه شما و حرفت را آدم حساب نمی کنند
 • فرهنگی IR ۱۶:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  12 4
  جناب آقای نوری چرا در مورد همکاران مظلوم و بی دفاع که در بازداشت و زندان هستند هیچگونه صحبتی به مبان نمی آوردید معلم اغتشاشگر نیست نعیم مطالبه گر است در اعتراض وتجمع فرهنگیان فارس در هفته گذشته ۶۰ فرهنگی دستگیر و بازداشت شده اند چرا سکوت کرده اید و سخنی نمی گوید
 • اکبر IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  11 0
  سلام وعرض ادب.بیمه ی تکمیلی رو بیمه ی دانا قرارداد بستن .یکی از بند هاش اینه که باید همه ی افراد خانواده رو حتما بیمه کنی .نمیشه با انتخاب افراد رو بیمه کنی وگرنه هیچکدوم رو قبول نمیکنن.یعنی همه یا هیچ.اینهمه وعده درمورد بیمه ی تکمیلی فرهنگیان چی شد.آقای وزیر شعار بسه.
 • حسین IR ۱۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  10 0
  اولویت ایشون در سفر به شیراز : شهدا امام جمعه آخرش هم معلمان
 • صادق IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  9 0
  از ۱۰درصد افزایش حقوق امسال هم خجالت بکشید کدام کالاو خدمات نسبت به سال قبل ۱۰درصد اضافه شده است
 • IR ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  4 0
  لطفا بازنشتگان فرهنگی رو بیمه تکمیلی کنید اونا هم بشدت به بیمه تکمیلی احتیاج دارن
 • ناشناس IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  7 0
  کاش هیچ موقع وزیر نمیشدی که الان شرمنده معلم جماعت بشی
 • علی IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  4 0
  گرانی یک شبه تصمیم وصبح اجرا نوبت افزایش حقوق ۱۲سال انتظار ومعذرت خواهی با معذرت مسکلات فرهنکیان حل نمیشه؟
 • IR ۲۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  5 0
  جناب وزیر شماکه مشکل اقتصادی ومعیشت ندارید اما این معلمه که مجبوراست برای تامین ضروریات زندگی ونیازهای روزمره و اولیه ی خود چندجا کارکند واز این بانک وان بانک واقوام وخویشان وام وقرض بگیرد تا بتواند اقساط بانکی ومخارج خودوخانواده اش را پرداخت کند در کجای دنیا معلم این شرایط را دارد از پیامبر سخن گفتید مگر پیامبر درازای آموزش سواد اسرارا آزاد نمی کرد شما انگیزه وتوان وعلاقه ی معلم را با انواع وعده ووعید از بین بردید معلم با نزدیک سی سال سابقه اندازه ی یه کارگر دریافتی داره چرا باید حقوق معلم یک سوم هم طراز ش در ادارات وسازمان های دیگر باشد کدام وام وکارانه وحق لباس ومسکن و...و...و...و.....به معلم پرداخت می گردد مگر معلم هزینه وخانواده وخرج ندارد انگار معلم را به مثابه ی زن صیغه ای می دانند ومی دانید که هرقولی به او داده می شود اما عمل منوط به شرایط و...و.....خواهد بود دریافتی معلم در ایران با کدام کشور در دنیا مطابقت دارد ؟!؟!؟!؟!؟!مخالف اصلی رتبه بندی شخص شما والای علی احمدی و همچنین آقای عرب اسدیست که هرسه در صحبتهایتان بارها و بارها غیر مستقیم یا مستقیم مخالفت نموده آید چرا ؟!؟!؟!؟!؟
 • M.s.t IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  8 0
  خجالت نمی‌کشید از دروغ هاتون؟! واقعا با این حقوق ما چطور جلوی خانوادمون شرمنده نباشیم. بس کنید دیگه
 • حمید IR ۲۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  3 5
  وضع مردم همچین خوب نیست که واسه معلمها سینه سوخته بازی درمیارید بقیه مردم مگه چقدر درآمد دارن که معلمها ندارن؟؟؟
 • IR ۲۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  1 0
  از بلوک چه حبر
 • سعید IR ۲۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  7 0
  با معذرت خواهی هیچ دیگی برای معلمان نمی جوشد. اين جا یک سوال پیش می آید که اگر رئیس جمهور و رئیس مجلس پيگير رتبه‌بندی هستند پس کی این وسط چوب لای چرخ معلمان می کنند. یک سال هست که خون معلمان را توی شیشه کردن و هی امروز و فردا می کنند تا از این دولت به‌ دولت دیگه برسد و آخرش به فراموشی سپرده شود ضمنا قرار شد حقوق معلمان رو بصورت پلکانی افزایش دهند ولی کلاه گشادی دیگه اینجا سر آنها گذاشتند. سؤال من از شما مسئولین این است که چرا وقتی چیزی را نمی توانی انجام دهید پس چرا وعده و وعید می دهید چرا با احساسات، عواطف و افکار قشر فرهنگی بازي مي کنيد. شما کل جهان را بگردید هیچ کجا این دنیا بیشتر از معلمان حق و حقوق ندارند ولی معلمان کشور ما مظلوم ترین و کم بهره ترین معلمان دنیا است که این جای تاسف دارد. من معلم به فرزندانم سفارش کردم که هیچ وقت پا جای پای من نگذارد. که در آینده شرمنده زن و بچه اش نشود
 • IR ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
  5 0
  واقعا باعث تاسف که هر روز وعده دادید که طرح رتبه بندی اجرا میشه،و عمل نکردید،از عاقبت خود در پیشگاه خدا بترسید.
 • بازنشسته لشگری IR ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  1 4
  دم وزیر آموزش و پرورش گرم و درود خدا بر آن باد که جرات آنرا دارد از همکارانش خود بخاطر رتبه بندی دیر اجرا شده عدرخواهی کند اما بازنشستگان ایثارگر و رزمندگان بازنشستگان دوران جنگ حق مناطق جنگی آنان 60ماه پایمال شده کسی در وزارت دفاع و ستاد کل ن م این جرات را بخود نداد از صبر و استقامت وحوصله بازنشستگان لشگری دلجویی ویا مذمت خواهی کنند کبر و غرور اجازه این کار را به آنها ن داده اکثریت بازنشستگان ن م یا در آژانس مسافرکشی میکنند ویا کارگری دور مغازه ها بعد از 30سال درب مغازه ها را جارو میزنند این باعث شرم برای فرمانده های رده بالای ن م است که زیردست خود یک زمانی در یکسنرو با یک لباس همدیگر را درب میکردند اما الان اقایان سردار و امیری ارتش فاصله زیادی را ایجاد کردند وبا عث نارضایتی بازنشستگان شده‌اند نه بفکر حقوق و مزایای زیردست آن خود نیستندر
 • IR ۰۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  8 0
  معلم جایش زندان نیست از تهمت هایی که صدا وسیما به معلمان زد خجالت بکشید
 • IR ۰۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
  7 0
  به جای روضه خوانی و بازگویی تاریخ اسلام و بدگویی از دولت گذشته به وعده هایت عمل کن...