شولتس: اتحادیه اروپا باید خودش را برای گسترش آماده کند

ایرنا نوشت: اولاف شولتس صدراعظم آلمان روز پنجشنبه همزمان با هموار سازی مسیر برای عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا اعلام کرد که این بلوک باید خودش را برای گسترش آماده کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شولتس که برای حضور در نشست رهبران اتحادیه اروپا به بروکسل رفته، گفت: ما باید شرایط لازم برای اوکراین را به وجود آوریم که به مسیر امیدبخش پیش رویش ادامه دهد و همینطور باید درک کنیم که نیاز به آمادگی برای گسترش داریم.

صدراعظم آلمان که کشورش به عنوان یکی از حامیان سر سخت اوکراین است، افزود که برای یک اتحادیه بزرگتر، گفتگوهای بیشتری باید توسط اکثریت انجام شود.

پارلمان اروپا امروز پنجشنبه با اختصاص جلسه‌ای ویژه به موضوع نامزدی اوکراین در صحن علنی این پارلمان برای عضویت در اتحادیه اروپا در بروکسل پرداخت و در راستای حمایت همه جانبه خود از نامزدی اوکراین و مولداوی با صدور قطعنامه‌ای همزمان با اعلام تصمیم شورای اروپا بر نامزدی این دو کشور صحه خواهد گذاشت.

رهبران اتحادیه اروپا نیز امروز برای گفتگو درباره موضوعات کاری به ویژه عضویت اوکراین در بروکسل گردهم آمدند. پیشنهاد نامزدی اوکراین و مولداوی هفته گذشته از سوی مقامات ارشد اروپایی اعلام شد.

روندی سریع و غیر معمول برآمده از شرایط بحرانی که تنها یک هفته به رهبران اروپایی فرصت داد تا اسناد و مدارک تسلیم شده از سوی دو کشور را بررسی کنند. اسناد و مدارکی که آن هم خارج از روند معمول و با سرعت از سوی مقامات اوکراین و مولداوی تسلیم مقامات اتحادیه اروپا شد.
شواهد حاکی از آن است که تمامی ۲۷ کشور عضو اتحادیه در رابطه با اعطای وضعیت نامزدی به اوکراین و مولداوی اتفاق نظر دارند.

311311

کد خبر 1644372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =