ریشه اصلی اختلاس‌ها  و ناهنجاری‌ها به روایت خطیب جمعه قم

مهر نوشت: آیت الله سعیدی گفت:باید باور کنیم که روزی هست که نتیجه اعمال خود را خواهیم دید ولی خیلی‌ها این باور را ندارند و این اختلاس‌ها و ناهنجاری‌ها به خاطر عدم باور به معاد است.

آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار اعضای کانون مداحان استان یزد که در سالن امام خامنه ای حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: امام رضا (ع) در روایتی به احیای امر اهل‌بیت (ع) تأکید فرمودند و در بیان علت آن فرمودند اگر کلام زیبای ما را به مردم بگویید مردم از آن تبعیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه عبودیت خدا امری قراردادی و برنامه ریزی شده از طرف خداوند است که باید از مسیر پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) اتفاق بیفتد، افزود: باید احیای امر اهل بیت (ع) در چارچوب عبودیت خدا بگنجد و وقتی چنین شد و مردم به معارف کلام اهل بیت (ع) آگاهی پیدا کردند نتیجه اش متابعت است.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه همه انبیا و اولیا خدا هدفشان این بود که بندگان خدا را با خدا گره بزنند، افزود: در این دنیا دو صدا وجود دارد که یکی صدای رحمان و دیگری صدای شیطان است؛ انبیا و اولیا آمدند تا مردم که خدا به آنها اختیار و حق انتخاب داده است از صدای رحمانی تبعیت کنند و دنبال صدای شیطانی نروند.

ریشه اصلی اختلاس‌ها  و ناهنجاری‌ها به روایت خطیب جمعه قم

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه شنیدن کلام اهل بیت (ع) از راه‌های گوناگونی امکان پذیر است و یکی از این راه‌ها مداحی در شادی و عزای اهل‌بیت (س) است، افزود: مراد از شنیدن کلام اهل بیت (س) با گوش نیست زیرا بسیاری از افراد کلام شخص پیامبر را با گوش‌های خود شنیدند ولی بعد از ایشان هیچ اثری در وجودشان نداشت.

سعیدی با تأکید بر اینکه گوش دادن به کلام اهل بیت (ع) باید با باور و اعتقاد باشد تا در وجود انسان جان بگیرد، ادامه داد: باید باور کنیم که روزی هست که نتیجه اعمال خود را خواهیم دید ولی خیلی‌ها این باور را ندارند و این اختلاس‌ها و ناهنجاری‌ها به خاطر عدم باور به معاد است.

وی با اشاره به انتشار سرود سلام فرمانده تا خارج از مرزهای جمهوری اسلامی با کمترین هزینه گفت: برای انتشار کلام اهل بیت علیهم السلام دنبال هزینه، پول و امکانات نباید بود بلکه اگر اخلاص در کارهای ما باشد خدا آن را گسترش می‌دهد.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت علت اکرام و احترام حضرت معصومه (س) در ایران و شهر مقدس قم را باور به پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) دانست و گفت: اینکه مردم زمان پیامبر (ص) و امام حسین (ع) به حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) بی احترامی کردند به خاطر عدم باورشان به کلام ولی خدا و معاد بود.

وی خاطرنشان کرد: ما در برابر کلام اهل بیت (ع) دو وظیفه داریم که اول باید خودمان کلام اهل بیت (ع) را بشنویم، بفهمیم، اعتقاد پیدا کنیم و پایش بایستیم و وظیفه دوم اینکه این کلام نورانی را به مردم دیگر برسانیم و تنها در این صورت است که مردم تبعیت می‌کنند و امر اهل بیت (ع) احیا می‌شود.

231

کد خبر 1644516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =