شیوع گسترده سرطان‌های دستگاه ادراری در استان یزد

دبیر علمی همایش درمان سرطان‌های دستگاه ادراری گفت: استان یزد در زمینه ابتلا به سرطان پروستات در کشور صدرنشین است و سرطان مثانه و کلیه نیز از شایع‌ترین سرطان های دستگاه ادراری در استان به شمار می آیند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ دکتر برومند در همایش دو روزه تازه‌های تشخیص و درمان سرطان دستگاه‌های ادراری در یزد با اشاره به افزایش بروز سرطان در این استان اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش، بیان چالش‌ها و امکانات موجود در درمان سرطان در استان و ارائه راهکارهای مناسب به منظور درمان بهتر بیماران است.

وی افزود: روش‌های نوین تشخیصی درمانی سرطان‌های دستگاه‌های ادراری نیز در این همایش دو روزه مطرح می‌شود.

برومند خاطرنشان کرد: سرطان تک نفره قابل درمان نیست و بر این اساس ۱۰۰ نفر از متخصصان حوزه سرطان در این همایش حضور یافته و تکنیک‌های جدید رادیوتراپی دنیا را بیان می‌کنند.

دبیر علمی همایش با اشاره به صدرنشینی استان یزد در زمینه ابتلا به سرطان پروستات در کشور گفت: سرطان مثانه و سرطان کلیه نیز از شایع‌ترین سرطان های دستگاه ادراری در استان به شمار می آید.

رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این همایش با بیان اینکه با افزایش سن جمعیت، میزان بروز سرطان در دو دهه آینده در ایران افزایش می‌یابد، گفت: افزایش بروز سرطان مخصوص ایران نیست و متوسط بروز این بیماری در جهان نیز در دو دهه آینده افزایش می‌یابد.

وی تأکید کرد که چاقی، کم تحرکی و کاهش مصرف میوه و سبزیجات در استان یزد نسبت به سایر استان‌ها از جمله عوامل بالا بودن بروز سرطان در این استان است.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1644894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =