سردار کوثری: جابجایی در ریاست اطلاعات سپاه ، ربطی به ترورهای اخیر ندارد

کارنامه آقای طائب بسیار روشن است و ایشان در کار خود بسیار موفق بوده اند و کارنامه سابقه بسیار خوبی از خود برجای گذاشتند و ماموریت خود را به بهترین نحو انجام داده اند.

جواد مرشدی : یکی از پربازتاب ترین خبرهای چند روز اخیر ، جابجایی در ریاست سازمان اطلاعات سپاه است . خبر آنلاین در گفت گویی با جانشین سابق فرمانده قرارگاه ثارالله و نماینده کنونی مجلس از حوزه انتخابیه تهران ، ریشه ها و پیامدهای این تحول را به بحث گذارده است :

دو روز پیش سردار کاظمی به سمت فرمانده حفاظت اطلاعات سپاه منصوب و آقای طائب نیز در حکمی مشاور فرمانده سپاه شدند . علت این جابجایی را در چه می دانید؟

کارنامه آقای طائب بسیار روشن است و ایشان در کار خود بسیار موفق بوده اند و کارنامه سابقه بسیار خوبی از خود برجای گذاشتند و ماموریت خود را به بهترین نحو انجام داده اند . ایشان مدت طولانی ۱۳ سال عهده دار این مسئولیت بودند . جابجایی هم که انجام شده بر اساس روال عادی فرماندهی کل سپاه است که در چارچوب رویه معمول نیروهای مسلح و عادی بودن اعمال تغییرات از سوی فرماندهی انجام شده ، بنابراین ، این جابجایی، نکته خاصی ندارد و مشکلی در این رابطه دیده نمی شود.

میزان تاثیرگذاری آقای طائب در سمت مشاور را چگونه ارزیابی می کنید؟

این اختیارات از ستاد کل نیروهای مسلح برای هر فرمانده ( ارتش ، ناجا و سپاه )دقیقا مشخص شده و فرماندهی تشخیص می دهد که یک فرمانده ، چه مدت زمانی در کجا باشد. جابجایی وی نیز با توجه به اختیاراتی که خود فرماندهی دارد و تشخیص می دهد که چه موقعی این جابجایی ها صورت بگیرد انجام شده است. ایشان فعلا بعنوان مشاور هستند و شاید به تشخیص فرماندهی فردا مسئولیت دیگری حالا بالاتر و یا هم سطح همین به ایشان داده شود .این از اختیارات فرماندهی است. اگر اطلاعات خیلی ریز تری می خواهید باید از خود فرمانده سپاه این سوال را بکنید.

سردار کوثری: جابجایی در ریاست اطلاعات سپاه ، ربطی به ترورهای اخیر ندارذ

بیشتر بخوانید:

ملاک انتصاب سردار کاظمی چه بوده ؟

حکم ایشان با پیشنهاد فرمانده کل سپاه است و ستاد کل یا فرمانده کل قوا حکم صادر می کنند . ایشان هم در مسئولیت هایی که داشته اند، عملکرد بسیار موفقی داشته اند و بر این اساس ، هم این تصمیم گرفته شده است.

برخی رسانه های برون مرزی ، علت این جابجایی را ترورهای اخیر می دانند .نظرتان در باره این گمانه زنی ها چیست ؟

خیر ، ابدا. ضرباتی که ما به پیکر رژیم اشغالگر قدس زده ایم خیلی مهلک تر از یکی دو مورد ترورهای اخیر است، ضربات مهلک تری بر پیکره رژیم اشغالگر قدس زده ایم. .بنابراین ، ربط دادن جابجایی در ریاست اطلاعات سپاه به یکی دو مورد ترورهای اخیر ، ارزیابی واقعی و منطقی نیست . بالاخره درهر نبرد و مسابقه زد و خورد هایی وجود دارد و ما در مجموع ، برنده ماجرا بوده ایم . پس ترورهای اخیر ملاک جابجایی در سازمان اطلاعات سپاه نبوده است.اصلا این مطلب نمی تواند ملاک باشد .

برخی رسانه ها ، خروجی جابجایی رئیس سازمان اطلاعات سپاه را تمرکز بیشتر بر جبهه نبرد امنیتی در خارج از مرزها دانسته اند . این ارزیابی را کارشناسی می دانید ؟

بایدهدف گذاری فرماندهی را جویا شد. حتما ایشان که چنین تصمیمی گرفته اند این فکر ها را هم کرده اند .همه این تحولات بر اساس تصمیمات ستاد فرماندهی کل قوا و فرمانده معظم کل قوا است زیرا ارتش ،سپاه ،ناجا و بسیج همه تابع فرمان فرمانده معظم کل قوا هستند . دشمنان خیال می کردند با شهادت حاج قاسم خیلی کار ها در منطقه می خوابد اما دیدیم که اینطور نشد و به برکت روح حاج قاسم که شاهد بر اعمال همه نیروهای مسلح و ملت عزیز ایران است ، خیلی قوی تر و مصمم تر ، راه ایشان را ادامه دادیم و ضربات اساسی و ادامه دار بر پیکره استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل وارد کردیم .

ما الان از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستیم که اینها همه مدیون زحمات و خدمات ارزنده شهید حاج قاسم و امثال آقای طائب و دیگران است و انشالله آقای کاظمی هم بتواند این مسیر را مصمم تر و محکم تر ادامه دهد و انشاالله ملت عزیز ایران همانطور که سربلند از تمام این فشار ها بیرون آمدند این راه را نیز ادامه خواهند داد .

۲۱۲۱۲

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1644978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =