قالیباف: نیازمند تصویب این قانون هستیم

فارس نوشت:رئیس مجلس با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل یکی از موضوعات حیاتی کشور است، گفت: با توجه و عنایت مقام معظم رهبری، پدافند غیرعامل یک دهه است که کار خود را به بهترین شکل انجام می دهد اما نیازمند یک قانون برای آن هستیم.

حجت الاسلام جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه ۵ تیر پارلمان در روند بررسی کلیات تشکیل سازمان پدافند غیرعامل در تذکری اظهار داشت: با توجه به دستورکارهای این روزها و هفته های مجلس باید بگویم که اگر این موارد بررسی نشود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ دستورهایی که گره های مهم از کارهای اساسی مردم، معیشت آن ها، معلمان و یا کارگران ساختمانی باز کند باید در دستورکار قرار گیرد، اگر نیاز به استیضاح است باید در دستور قرار گیرد همچنین اگر به تذکر، تنقیح، تصویب قوانین یا حذف قوانین زائد نیاز است باید در دستور بیاید.

وی افزود: تشکیل سازمان پدافند غیرعامل دردی از دردهای مردم را درمان نمی کند البته من دغدغه مجلس را می دانم لذا از هیات رئیسه می خواهم که وقت مجلس را صرف موارد غیرضروری که نیاز کشور نیست، نکند، هر چند سازمان پدافند غیرعامل مهم است اما در حال حاضر کار خود را با تشکیلات فعلی می تواند انجام دهد.

قالیباف: پدافند غیرعامل یکی از موضوعات حیاتی کشور است

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم کاشمر در مجلس خاطر نشان کرد: پدافند غیرعامل باید به عنوان یکی از پیوست های مطالعاتی ساختمان سازی در کشور قرار گیرد اما تشکیل سازمان جداگانه با تشکیلات عریض و طویل و کارمندان بسیار خلاف کوچک سازی دولت است.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده، با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل یکی از موضوعات حیاتی کشور است، اظهار داشت: همین چند وقت قبل در مشکلات فنی مانند توزیع و کارت بنزین و حمله سایبری به شهرداری تهران دیدیم که این مسائل مرتبط با بحث پدافند غیرعامل بود، همچنین بسیاری از ساختمان های ما که دچار مشکل شدند مرتبط با همین موضوع هستند.

وی تصریح کرد: با توجه و عنایت مقام معظم رهبری، پدافند غیرعامل یک دهه است که کار خود را به بهترین شکل انجام می دهد اما نیازمند یک قانون هستیم.

رئیس مجلس با بیان اینکه در بحث کارگران ساختمانی کلیات آن به تصویب رسیده است، گفت: موضوع معیشت نیز دغدغه مجلس است، همین در طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت که چند دقیقه پیش کلیات آن تصویب شد، دولت و مجلس توافق دارند که به سمتی بروند که شرکت های واسطه را حذف کنند و با ایجاد امنیت شغلی آن ها را تبدیل به قرارداد معین کنند تا بتوانند کارشان را انجام دهند.

قالیباف افزود: در کمیسیون زحمت بسیاری برای طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل کشیده شده لذا این مسیر را پیش می‌بریم.

۲۱۲۱۷

کد خبر 1645163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =