بهره برداری از ده  طرح صنعتی و معدنی استان سمنان با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد ریال

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افتتاح ده پروژه صنعتی و معدنی این استان با سرمایه‌گذاری ۲۵۰۰ میلیارد ریال در استان سمنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، علی تشنه دل با اعلام این خبر اظهار کرد: این ده طرح صنعتی و معدنی هزمان با دهه تولید و تجارت و روز صنعت و معدن در استان افتتاح می شوند که با بهره‌برداری از این واحدها برای حدود ۲۲۰ نفر شغل مستقیم ایجاد می‌شود.

وی از افتتاح شرکت دربافت در سمنان خبر داد گفت: این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۲۴۰ میلیارد ریال ، ظرفیت تولید سالانه ۱۱۵۰ تن پارچه گردباف را دارد که با راه اندازی این طرح زمینه اشتغال ۳۵ نفر ایجاد خواهد شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شرکت سولفات سازان شاهرود با ظرفیت تولید سالانه بیش از ۱۸ هزار تن پودر فلدسپات که با سرمایه‌گذاری حدود ۶۵۰ میلیارد ریال که زمینه اشتغال ۱۱ نفر را فراهم کرده است افتتاح می ‌شود.

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از افتتاح واحد تولیدی صنایع گازسوز نور کویر خاور در شهرستان گرمسار خبر داد و تصریح کرد: این واحد تولیدی با سرمایه گذاری حدود ۳۰۰ میلیارد ریال ظرفیت تولید سالانه یک میلیون عدد انواع رگلاتور علمک گاز را خواهد داشت که با راه اندازی این واحد زمینه اشتغال حدود ۳۵ نفر فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت نورد سنگین خاوران از دیگر طرح های قابل افتتاح می باشد که با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۸۰ میلیارد ریال در زمینه تولید انواع میله و میلگرد از جنس فولاد آلیاژی به ظرفیت سالانه ۲۰ هزار تن فعالیت دارد که با راه اندازی این واحد ۱۷ نفر مشغول به کار خواهند شد.

علی تشنه دل اضافه کرد: بهره برداری از واحدهای تولیدی بهین چوب جنت ، زرین مهد مازند ، نارون نیکان ، دایان گستر روان ، صنعت فیبر آریا و مجتمع رسیندگی و بافندگی افلاک از دیگر طرح های آماده افتتاح در استان می باشد که برای راه اندازی این طرح ها در حدود ۱۰۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است و ۱۲۲ نفر مشغول به کار خواهند شد.

کد خبر 1646048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =