فاز اول پروژه تامین آب آشامیدنی شهرآبیک بزودی به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: فاز اول پروژه تامین آب آشامیدنی شهر آبیک تا پایان ماه جاری به بهره‌برداری می‌رسد و مردم این شهر از آب گوارا و با کیفیت برخوردار خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ اتابک جعفری، مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور در جریان سفر یک‌روزه به استان قزوین، اظهارکرد: پروژه مذکور در ابتدای پروژه بزرگ آب‌رسانی به ۱۴شهر و ۱۹۶روستا از سدهای طالقان و بالاخانلو صورت می‌گیرد و در ادامه برای خدمت به روستاییان، روستاهای بیشتری را نیز به این طرح ملحق می‌کنیم.

او افزود: طرح انتقال آب از سد طالقان پروژه بسیار مهمی و نوآورانه‌ای است که فاز اول آن آب‌رسانی به آبیک است و با وجود همه مشکلات اجرایی و اعتباری اجرا شده و در چند هفته آینده به پیشرفت ۱۰۰درصدی می‌رسد.

جعفری ادامه داد: فاز دوم این پروژه نیز مربوط به ۱۳شهر باقی‌مانده است و همکاران در تلاشند این تعداد شهر را نیز به سدهای طالقان و بالاخانلو متصل کنند تا کیفیت و کمیت آب شهروندان این شهرها ارتقا یابد.

این مسئول گفت: اعتبار مورد نیاز برای فاز دوم و تکمیل نهایی این پروژه بالغ بر ۳۵هزارمیلیارد تومان تخمین زده شده که با هدف استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته و در مرحله فراخوان است.

در جریان این سفر استاندار قزوین نیز بیان کرد: مدیریت منابع آب استان برای کشور ارزش‌آفرین است و از سویی دیگر استان قزوین جز استان‌های مطرح در بحث کشاورزی و صنعتی است و لذا تامین آب شرب موجب اشتغال‌آفرینی در روستاها و مهاجرت معکوس از شهر به روستا می‌شود.

محمدمهدی اعلایی ادامه داد: یکی از خدمات ارزنده دولت، تامین آب شرب شهروندان آبیک است و خوشحالیم که این مطالبه بحق مردم محقق می‌شود.

در جریان این سفر یک‌روزه، حاضرین از پروژه‌های تصفیه‌خانه اضطراری آب شهر آبیک، خط انتقال آب از سد طالقان، سه‌راهی انتقال آب به زیاران، مخزن‌های مینودر و کوثر تامین‌کننده آب آشامیدنی شهر قزوین و سامانه نظارت و کنترل آب قزوین بازدید کردند.

کد خبر 1646279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =