جوامع دانشگاهی نواقص سند تحول را احصاء کنند

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قزوین گفت: انتظار داریم اساتید و جوامع دانشگاهی ایرادات و نواقص سند تحول را احصاء کنند و با تبادل نظر، منجر به بهبود مستمر اسناد شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیدرضی آقاسیدی، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قزوین روز چهارشنبه در دیدار با اعضای هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان استان قزوین اظهار کرد: حل مسائل استان از طریق صحیح و علمی یکی از دغدغه‌های اصلی مجموعه مدیریتی استان قزوین است و به دنبال برنامه‌ریزی مناسب برای تحقق این هدف هستیم.

او افزود: در نظام مدیریت استان عناصر و فرآیندهای متعددی وجود دارد که باید در کنار هم نقش‌آفرینی کنند و به صورت جزیره‌ای کارساز نیستند و باید تبدیل به یک سیستم شوند که در این راه حضور و همراهی جوامع دانشگاهی نیاز است.

این مسئول با بیان اینکه ماهیت و اصالت استانداری به عنوان نهاد حکمرانی استان، هماهنگی و تسهیل‌گری ایفای نقش دستگاه‌ها است، گفت: در کنار تمامی موضوعات و مسائل استان از دو منظر ارتباط با دانشگاه فرهنگیان از اهمیت بالایی برخوردار است و برای مجموعه مدیریتی استان شخصیت حقوقی دانشگاه فرهنگیان و فرهیختگان حاضر در این دانشگاه ارزشمند است و به دنبال استفاده از ظرفیت آن‌ها است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قزوین بیان کرد: دولت از نخستین روزهای استقرار، در اقدامی کم‌سابقه یک سند تحول را به دستگاه‌ها ابلاغ و به نوعی خط‌ومشی اجرایی را مشخص کرده و به جوامع نخبگانی امکان نقد این نظامات را فراهم کرده است.

آقاسیدی ادامه داد: انتظار این است که اساتید و جوامع دانشگاهی ایرادات و نواقص سند را احصاء کنند و با تبادل نظر، منجر به بهبود مستمر اسناد شوند.

او با تشریح برخی از مهم‌ترین موارد سند تحول دولت که تحت عنوان چرخش‌های تحول آفرین نام‌گذاری شده است، افزود: این چرخش‌ها شامل تغییر نگرش خطی‌وتدریجی به نگرش تحولی و جهش در الگوی حکمرانی دولت، تغییر از دولت محوری صرف در عدالت‌گستری به میدان‌داری مردم در اقامه عدل، تغییر از دولتی با سیاست‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی تفکیکی به دولتی با سیاست‌های یکپارچه و هم‌افزایی فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی می شود.

این مسئول بیان کرد: از دیگر بخش‌های چرخش‌های تحول‌آفرین کلان می‌توان از تغییر تصمیم‌گیری متمرکز و متکی صرف بر توان کارشناسی دولت به مسئولیت‌سپاری و مشارکت گروه‌های نخبگانی و نهادهای مردمی در حل مسائل محلی و ملی، تغییر اقتصادشکننده و صرفا برون‌نگر به اقتصاد مقاومتی دانش‌بنیان و مبتنی بر فناوری‌های تحول‌آفرین و تغییر نظام برنامه‌ریزی همسان‌نگر کشوری به فعال‌سازی ظرفیت‌ها در سراسر کشور براساس آمایش سرزمین و تفویض اختیار به استان‌ها نام برد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قزوین افزود: البته این چرخش‌های تحول‌آفرین شامل موارد زیادی می‌شود که در جلسات مرتبط به آن‌ها به صورت مصداقی می‌پردازیم و برای پیاده‌سازی نیازمند نظرات فرهیختگان و جوامع دانشگاهی هستیم.

کد خبر 1646289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =