گزارش زلنسکی از تعداد مناطق تصرف شده اوکراین توسط روسیه

ایرنا نوشت: ولودیمیر زلنسکی رییس جمهوری اوکراین اعلام کرد که با ادامه جنگ در این کشور، روسیه همچنان ۲ هزار و ۶۱۰ شهر و منطقه اوکراینی را در تصرف خود دارد.

به گزارش تارنمای نشریه هیل، زلنسکی در ساعات پایانی روز شنبه در سخنانی خطاب به مردم کشورش، گفت که نیروهای اوکراینی بیش از یک‌هزار شهر و شهرک را آزاد کرده اند اما آنها همچنان باید ۲ هزار و ۶۱۰ مورد دیگر را آزاد کنند. وی افزود: اغلب این مکان‌ها تحت تاثیر جنگ باید بازسازی شوند و صدها مورد از آنها کاملا توسط ارتش روسیه ویران شده اند.

رییس جمهوری اوکراین در عین حال تاکید کرد: اجرای چنین پروژه بزرگی در سراسر کشور و ایجاد استانداردهای ایمنی و کیفیت جدید برای زندگی فقط با جذب ظرفیت‌های بین المللی ممکن است.

روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این هفته اوکراین به صورت مشترک با سوئیس میزبان پنجمین کنفرانس سالانه «اصلاحات اوکراین» است که در سال‌های گذشته در مورد اهداف و اصلاحات سیاسی در آن گفتگو صورت گرفته است. اما پس از تهاجم روسیه به اوکراین، کی‌یف و برن تصمیم گرفتند تا این کنفرانس را بر روی شرایط فعلی متمرکز سازند. زلنسکی نیز در سخنرانی شب گذشته خود این کنفرانس را یک گام مهم در جهت بازسازی اوکراین دانست.

311311

کد خبر 1647471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =