عملیات ساخت ۲۴۰واحد مسکن ملی در آبیک آغاز شد

آئین کلنگ‌زنی احداث ۲۴۰واحد مسکن ملی با حضور فتوحی فرماندار و تعدادی از مسئولان استانی در آبیک برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حامد فتوحی، فرماندار آبیک در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی احداث ۲۴۰واحد مسکن ملی با اشاره به ثبت‌نام حدود پنج‌هزار و ۳۴۵از مردم شهرستان آبیک در نهضت ملی مسکن، اظهار کرد: ۹۹۱نفر مشمول و واجد شرایط برای مسکن ملی شده‌اند که ۴۱۶نفر حساب باز کرده و آورده اولیه را واریز کرده‌اند و مابقی متقاضیان هم در صورتی که پول واریز کنند جزو افرادی که افتتاح حساب باز کرده‌اند، محسوب می‌شوند.

او افزود: برای ساخت مسکن ملی در شهرستان آبیک حدود یک‌هکتار زمین جانمایی شده که ۲۴۰واحد احداث می‌شود که شامل ۱۲بلوک، هر بلوک پنج‌طبقه و هر طبقه چهار واحد می‌شود که با انباری و پارکینگ تعیین شده هر واحد حدود ۱۰۵مترمربع می‌شود.

این مسئول مجری ساخت ۲۴۰واحد مسکن ملی شهرستان آبیک را بنیاد مسکن و نقشه آن را جزو نقشه‌های خوب مسکن ملی دانست و گفت: مراحل آماده‌سازی و تسطیح اجرا و پیش‌پروانه صادر شده، تجهیز کارگاه صورت گرفته و پیمانکار پروژه، از پیمانکاران فنی، مطرح و امین محسوب می‌شود که با پیگیری‌های لازم، در تحقق این امور تسریع بخشیده شده است.

فتوحی با بیان اینکه زمین تعیین شده برای اجرای مسکن ملی در شهر آبیک در موقعیت مکانی مناسب است و خدمات در جوار آن قرار گرفته، ادامه داد: با توجه به‌ اینکه اجرای نهضت مسکن ملی جزو اهداف دولت سیزدهم است، از تجربیات گذشته در مسکن مهر استفاده کرده و نقاط ضعف موجود را در مسکن ملی را رفع می‌کنیم.

فرماندار آبیک با ذکر اینکه مقرر شده بین۱۸ تا ۲۴ماه واحدهای مسکن ملی شهرستان آبیک احداث شود، بیان کرد: پیگیری‌ها برای بررسی تمام جوانب اجرای نهضت مسکن ملی در شهرستان آبیک از یک‌ماه گذشته آغاز و با مسئولان استانی و شهرستانی بازدیدهای لازم صورت گرفت تا کار آماده اجرا و کلنگ‌زنی شود.

46

کد خبر 1648104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =