سه داور بخش مستندنگاری جشنواره تلویزیونی مشخص شدند

داوران بخش «مستندنگاری» ششمین جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند. سرهنگی، میرفتاح و عرفاتی سه داور بخش مستندنگاری شدند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با اعلام دبیرخانه این جشنواره، مرتضی سرهنگی، سیدعلی میرفتاح و مهدی عرفاتی به عنوان داوران بخش مستندنگاری ششمین جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند.
«مستندنگاری»، بخش ویژه جشنواره تلویزیونی مستند و پذیرایِ گزارش‌های مستند خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و فعالین رسانه‌ای است. علاقه‌مندان برای شرکت در این بخش باید گزارش‌های منتشر شده خود از آغاز سال ۱۳۹۹ تا پایان مهلت ثبت‌نام جشنواره را در قالب فایل word به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.
این گزارش‌های مطبوعاتی باید در ۳ قالب تحقیقی، توصیفی و خبری با محوریت مسائل اجتماعی نظیر محیط زیست، دفاع مقدس و مقاومت، آسیب احتماعی، سبک زندگی، آداب و رسوم، حقوق شهروندی، مسائل شهری، سیاست، ورزش و... باشد. هم‌چنین گزارش ارسالی نباید کمتر از ۷۰۰ و بیشتر از ۲۵۰۰ کلمه باشد.
مرتضی سرهنگی یکی از برجسته‌ترین نویسندگان کشورمان است که سابقه فعالیت در عرصه مطبوعات نیز دارد. راه‌اندازی و فعالیت در دفتر ادبیات و هنر مقاومتِ حوزه هنری، کار بر روی خاطرات اسارت و اسرای عراقی و نیز سردبیری هفته‌نامه کمان با انتشار ۲۰۰ شماره در ۸ سال او را در زمره یکی از نویسندگان شناخته‌شده کشورمان قرار داده است.
سیدعلی میرفتاح روزنامه‌نگار و نویسنده است؛ او در مجله سوره به سردبیری مرتضی آوینی نویسندگی کرد و از سال‌های ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۱ سردبیری این مجله را به عهده گرفت. از سال ۱۳۷۶ هفته‌نامه مهر را منتشر کرد. او همچنین سردبیری روزنامه روزگار، هفته‌نامه نگاه و روزنامه اعتماد هم در کارنامه‌ خود دارد.
مهدی عرفاتی از چهره‌های باسابقه و نام‌آشنا در عرصه رسانه و مطبوعات است. او هم‌اکنون سرپرست خبرگزاری ایسنا است و پیش از این دبیر شورای اطلاع رسانی دولت بود. عرفاتی هم‌چنین سابقه مدیرمسئولی و سردبیری روزنامه جام جم، معاون خبر روزنامه فرهیختگان و سردبیری خبرگزاری‌های نسیم و دانشجو را در کارنامه خود دارد.
ششمین جشنواره تلویزیونی مستند با انتشار فراخوان در بخش‌های فیلم مستند، عکس مستند و مستندنگاری آغاز به کار کرده و شهریورماه ۱۴۰۱ به دبیری محسن یزدی، مدیر شبکه مستند سیما برگزار می‌شود.
آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار ۲۰ تیرماه خواهد بود و علاقه‌مندان برای ثبت نام در جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی www.festdoctv.com مراجعه کنند.

۵۷۲۴۴

کد خبر 1648130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =