اداره فرهنگ‌وارشاد باید تسهیل‌گر فعالیت اهل قلم باشد

استاندار قزوین گفت: کارکنان اداره کل فرهنگ‌وارشاد اسلامی پرچمداران تسهیل فعالیت اهل قلم هستند و ضمن تبریک این روز به فعالان اهل قلم، انتظار داریم اداره کل فرهنگ‌وارشاد تسهیل‌گر و توسعه‌گر فعالیت اهل فکر و قلم و تزریق فهم، ادراک، دانش ‌و معنویت در جامعه باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید سرزده از اداره کل فرهنگ‌وارشاد اسلامی استان قزوین، اظهار کرد: در دوره جدید مدیریتی، در این اداره کل یک رویکرد تحول‌گرایی که به دنبال تعالی و توسعه حوزه مسئولیتی خود هستند، مشاهده می‌شود و این مسیر و اقدامات انجام شده، منشأ تحولات مثبتی برای مردم و استان است.

او با اشاره به فرارسیدن روز قلم، افزود: کارکنان اداره کل فرهنگ‌وارشاد اسلامی پرچمداران تسهیل فعالیت اهل قلم و حامیان عرصه فعالیتی فعالان اهل قلم هستند و ضمن تبریک این روز به فعالان اهل قلم، انتظار داریم اداره کل فرهنگ‌وارشاد تسهیل‌گر و توسعه‌گر فعالیت اهل فکر و قلم و تزریق فهم، ادراک، دانش و معنویت در جامعه باشد.

اعلایی با بیان اینکه کارکنان اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی باید بدون رویکرد جانب دارانه اجتماعی و سیاسی به موضوعات پرداخته و به توسعه دانش و فرهنگ فکر کنند، گفت: یکی از کارویژه‌های استان زمینه‌سازی برای توسعه نشاط در جامعه و ایجاد حس‌وحال خوب در جامعه است که این یکی از وظایف اداره فرهنگ‌وارشاد است و باید شور را در جامعه تقویت و به احساس تعالی بخشید.

استاندار قزوین با بیان اینکه فعالیت‌های ارشاد زودبازده نیست و باید با تلاش‌وکوشش در یک بازه زمانی مشخص‌شده شاهد اثرگذاری بود، بیان کرد: جامعه هنرمندان دارای بارزه‌های شخصیتی متفاوتی هستند که این موضوع، وظیفه این اداره را سنگین‌تر می‌کند و باید دغدغه‌های اهالی فرهنگ‌وهنر را بشنوند و امور هنرمندان را تسهیل کنند تا هنرمندان با امیدواری بیشتری اتفاقات خود را دنبال کنند.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: زبان انقلاب اسلامی زبان فرهنگ‌وهنر است و در سیره و زندگی امامین انقلاب همواره استفاده و توجه به فرهنگ‌وهنر مشهود است.

او افزود: معمار بزرگترین انقلاب قرن یک شاعر است و باید شاعران دنیا بدانند امام خمینی(ره) در کنار جایگاه سیاسی، عرفانی و معنوی خود یک شاعر توانمند بوده و توانسته تحولات زیادی را در دنیا رقم بزند.

اعلایی گفت: در سطح استان انتظار داریم کارکنان و مدیران اداره فرهنگ‌وارشاد به گونه‌ای رفتار کنند که اهل فرهنگ‌وهنر، این اداره کل را خانه خود بدانند و موضوعات خود را در این فضا دنبال کنند.

استاندار قزوین بیان کرد: تنوع و تعدد حوزه‌های ماموریتی، ارشاد را تبدیل به یکی از اثرگذارترین دستگاه‌های کشور کرده است و این اداره در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی اثرگذار است.

این مسئول ادامه داد: تکثر در بین دستگاه‌ای فرهنگی برنامه‌ریزی در این حوزه را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است و هم‌گرایی و وحدت‌رویه بین دستگاه‌های فرهنگی باید به وجود بیاید.

استاندار قزوین با بیان اینکه برای اقتصاد فرهنگ‌وهنر هم باید چاره‌اندیشی کرد و اداره ارشاد باید برای تحول اقتصادی هنرمندان مشاوره و تسهیل‌گری کند، افزود: اگر در استان هر کسی در حوزه سرمایه‌گذاری املاک بخواهد ورود کنند مجوزها را می‌توانیم به گونه‌ای صادر کنیم که در آن فضا سالن تئاتر و سینما بسازند تا بدین وسیله این اقدام هم برای بخش خصوصی و هم اهالی فرهنگ‌وهنر توجیه اقتصادی داشته باشد.

46

کد خبر 1648189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =