کاهش استقبال یزدی‌ها برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس غیردولتی

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: رغبت خانواده‌های یزدی برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس غیردولتی کاهش یافته ولی بعید است دلیل خانواده‌های یزدی مسائل مالی باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محمودزاده در نشست با موسسان مدارس غیردولتی استان با اشاره به اینکه افزایش شهریه پس از چهار ماه به مدارس غیردولتی اعلام شد، گفت: افزایش شهریه به صورت یکسان برای همه مدارس اعمال نشده بلکه این افزایش برای هر مدرسه بر اساس عملکرد و تجهیزات و فضای آموزشی و برنامه‌های آموزشی و پرورشی صورت گرفته است.

وی افزود: این شهریه از چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برای دوره ابتدایی استان‌ها و ۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای دوره متوسطه تهران را شامل می‌شود. صفر تا ۳۸ درصد میزان شهریه نیز برای برنامه‌های جانبی با رضایت اولیا در نظر گرفته شده و مبلغی نیز بابت ایاب و ذهاب و تغذیه و لباس فرم از دانش آموزان گرفته می‌شود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش درباره کاهش رغبت خانواده‌های یزدی برای ثبت نام دانش آموزان در این مدارس اظهار داشت: بعید است خانواده‌های یزدی به دلیل مسائل مالی از مدارس غیردولتی به مدارس دولتی منتقل شوند و احتمالا مسائل دیگر در میان باشد.

محمودزاده ادامه داد: ۱۴/۵ درصد مدارس استان یزد را غیردولتی تشکیل می‌دهند و اگر کیفیت آموزش در این مدارس بالاتر باشد، خانواده‌های یزدی رغبت زیادی برای ثبت نام فرزندان خود خواهند داشت.

وی درباره وضعیت مدارس غیردولتی گفت: روند حمایتی از این مدارس در سال‌های گذشته به خوبی انجام نگرفته و با کمبود نیروی انسانی، حقوق و مزایای ناچیز و نبود فضای مناسب مواجه هستند.

معاون وزیرتصریح کرد: برای اینکه مدارس غیردولتی کمک کار آموزش و پرورش باشد، باید مورد حمایت قرار گیرد و البته این مدارس نیز به ارتقای سطح کیفی خود بپردازند. تصویب قانون مدارس غیردولتی و پرداخت تسهیلات کم بهره برای نوسازی تجهیزات می‌تواند از مشکلات این مدارس بکاهد.

46

کد خبر 1648808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =