طرح مدرسه تابستانه برای جبران و تثبیت یادگیری است

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین گفت: طرح مدرسه تابستانه به منظور جبران و تثبیت یادگیری است که به صورت دوره آموزشی فشرده برای دانش‌آموزان دوره اول و دوم ابتدایی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ نقی سیاهکالی‌مرادی، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین با بیان هدف اصلی اجرای طرح مدرسه تابستانه، اظهار کرد: این طرح یک طرح کشوری بوده که ۲محور عمده آن شامل جبران و تثبیت یادگیری و نیز مطالعه دقیق و یادگیری عمیق است.

او افزود: افتتاح طرح مدرسه تابستانه به منظور اجرای محور اول این طرح یعنی جبران و تثبیت یادگیری است که به صورت دوره آموزشی فشرده برای دانش‌آموزان دوره اول و دوم ابتدایی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گفت: در این طرح قرار است افت تحصیلی که به دلیل کرونا و آموزش‌های مجازی اتفاق افتاده در ماه‌های تیر و مرداد طی۱۶جلسه آموزشی برای ۱۵هزار و۷۰۰دانش‌آموز که در دروس پایه موفق به ارتقاء نشدند انجام شود.

سیاهکالی‌مرادی ادامه داد: این طرح در ۲۴۸پایگاه انجام و از معلمان توانمند و دانشجویان جهادی در این پایگاه‌ها استفاده می‌شود.

او بیان کرد: از وزارت آموزش‌وپرورش کشور برای این طرح ۱۰میلیارد تومان برای مقطع ابتدایی استان تخصیص داده شده است.

این مقام مسئول افزود: ۱۳۲هزار دانش‌آموز ابتدایی در استان مشغول تحصیل هستند که حدود ۱۱درصد از آنان در این طرح شرکت می‌کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین تصریح کرد: این طرح برای دانش‌آموزان متوسطه هم اجرا و برای آن بودجه تخصیص داده شده که زمان اجرای آن متعاقبا اعلام می‌شود.

کد خبر 1648834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =