صنایع و معادن بزرگ استان به وظایف خود در قبال دانشگاه یزد عمل کنند

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی استان باید با ایجاد منابع پایدار برای دانشگاه یزد، به وظایف قانونی خود در قبال این دانشگاه عمل کنند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ آیت الله «علیرضا اعرافی» روز گذشته در دیدار با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه یزد با اشاره به اهمیت نقش نخبگان و استعدادهای برتر در توسعه و سازندگی کشور، مهاجرت بی‌بازگشت نخبگان را معضلی اساسی توصیف کرد و از متولیّان آموزش عالی کشور و دانشگاهیان خواست، چاره جویی برای رفع این معضل را در اولویت برنامه‌های خود قراردهند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه بر لزوم ایجاد منابع پایدار و ویژه برای سرآمدی دانشگاه یزد تأکید کرد و افزود: شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی استان باید با ایجاد منابع پایدار برای دانشگاه یزد، به وظایف قانونی خود در قبال این دانشگاه عمل کنند تا دانشگاه مادر استان بتواند در مسیر مأموریت های اصلی و اساسی خود برای رفع معضلات جامعه و صنعت بکوشد.

رییس مرکز جهانی علوم اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت فعالیت های بین المللی در دانشگاه یزد اشاره کرد و افزود: باید با استفاده از تجربیات موفق جامعه المصطفی، یک برنامه جامع و راهبردی برای ایجاد شبکه پذیرش دانشجوی بین المللی در دانشگاه یزد ایجاد شود.

اعرافی با استقبال از تلاش های صورت گرفته در دانشگاه یزد برای تبدیل شدن به دانشگاه نسل چهارم، خاطرنشان کرد: دانشگاه یزد باید با انجام کارهای علمی و تحقیقاتی توأم با آسیب شناسی دقیق و عالمانه برای برون رفت از چالش ها و معضلات یزد جدید برنامه و راهکار ارایه دهد.

وی بر ضرورت استفاده از توانمندی‌ها و مشارکت دانشجویان در عمق بخشیدن و توسعه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها تأکید کرد و افزود: توجه به مقوله هنر و ادبیات باید در فعالیت های فرهنگی به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله اعرافی همچنین بر ضرورت توجه ویژه به جهاد تبیین در دانشگاه ها تأکید و اظهار کرد: جهاد تبیین باید به مثابه یک گفتمان جدید با ارکان و مؤلفه‌های منطقی آن در دانشگاه های کشور تحقق یابد.

توجه به تاریخ و فرهنگ یزد در معرفی الگوهای معماری و شهرسازی، تقویت ارتباط دانشگاه با آموزش و پرورش و حوزه های علمیه، تعامل و همکاری دانشگاه های یزد، اردکان و میبد به منظور ارتقای رتبه ملی و بین‌المللی این دانشگاه ها، ایجاد نظام مشاوره و معاضدت دانشجویی در راستای پاسخگویی و رفع مشکلات و دغدغه‌های معیشتی و روانی دانشجویان از دیگر محورهایی بود که آیت الله اعرافی در سخنان خود به آن اشاره کرد.

گفتنی است هیأت رییسه دانشگاه در حاشیه این دیدار، از دانشگاه اردکان و دانشگاه میبد نیز بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت های علمی و آموزشی این دو دانشگاه قرار گرفتند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1650376

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =