نورمفیدی ، خطیب جمعه گرگان : رضاخان نتوانست با زور، چادر را از سر زنان بردارد امروز هم با اجبار نمی توان چادر بر سر بانوان انداخت

ایسنا نوشت: آیت الله سیدکاظم نورمفیدی با بیان اینکه برای ترویج حجاب در جامعه باید اقدامات فرهنگی محتوایی و کارشناسانه انجام دهیم، گفت: همه دستگاه های متولی باید در راستای فرهنگ سازی مسئله حجاب گام بردارند.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان با گرامیداشت روز ولادت امام هادی(ع) اظهار کرد: افتخار ما این است که پیرو خاندان پیامبر(ص) و ائمه طاهرین(ع) هستیم و این پیروی تنها در ذهن و گفتار نیست و در مقام عمل نیز باید سعی کنیم از این خاندان درس بگیریم.

نورمفیدی با اشاره به ۲۱ تیرماه، روز عفاف و حجاب، تصریح کرد: مردم مسلمان ایران در روز ۲۱ تیر به دلیل مخالفت با دستور رضاخان قلدر در مسجد گوهرشاد حضور یافتند تا به کشف حجاب اعتراض کنند که عده ای زیادی از مردم بی گناه به دست مأموران رضاخان به شهادت رسیدند، مسئله حجاب از ضروریات دین اسلام است و آیات مختلفی در قرآن کریم درباره مسئله حجاب آمده است.

وی متذکر شد: اعتقاد ما این است افرادی که گاهی اوقات در خیابان ها و معابر حجاب را رعایت نمی کنند اهل دین و ایمان هستند اما چطور می شود که این افراد با وجود مسلمانی و اعتقاد به مبانی اسلام به مسئله حجاب بی تفاوت هستند حال آنکه حجاب از ضروریات دین اسلام است.

نماینده ولی فقیه در گلستان با تأکید بر اینکه با اجبار و زور و برخوردهای قهری نمی شود چادر به سر زنان کرد، افزود: رضاخان قلدر و فرزند خائن او از سال ۱۳۱۴ تا سال ۱۳۵۷ تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا مسئله حجاب را نادیده بگیرند و این همه سال برای تغییر فرهنگ جامعه کار کردند لذا ما برای محجبه شدن جامعه باید کارها و اقدامات فرهنگی انجام دهیم و این اقدامات باید از خانه ها شروع شود و به مدارس و دانشگاه ها و سطح جامعه برسد.

فرهنگ‌سازی حجاب کار حساب‌شده کارشناسی می خواهد/ دستگاه‌های متولی پای کار بیایند

بیشتر بخوانید:

نورمفیدی با تأکید بر اینکه همه دستگاه های متولی باید در راستای فرهنگ سازی مسئله حجاب گام بردارند، یادآور شد: همانطور که رضاخان نتوانست با زور و جبر چادر را از سر زنان بردارد امروز هم با اجبار نمی توان چادر بر سر بانوان انداخت، در واقع تحقق این مهم نیاز به فرهنگ سازی دارد.

وی به سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به گلستان اشاره کرد و یادآور شد: امیدوارم با برنامه های منسجم و هماهنگ مسئله مهم حجاب اسلامی در جامعه عملیاتی شود و تمامی مراکز علمی و فرهنگی، حوزه های علمیه، منابر و مجالس مذهبی و غیره باید آنقدر حساب شده به مسئله حجاب بپردازند تا آثار مثبت آن را در جامعه لمس کنیم.

امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه حساب بانوانی که در ادارات کار می کنند با دیگران جدا است، بیان کرد: این دسته از بانوان کارمند دولت هستند و از نظام اسلامی حقوق می گیرند و این افراد باید خود را مقید بدانند که براساس خواست نظام مقدس جمهوری اسلامی عمل کنند.

نورمفیدی خاطرنشان کرد: وقتی مردم به ویژه بانوان با مراجعه به ادارات می بینند که برخی از کارمندان زن ادارات، حجاب اسلامی را رعایت نمی کنند تأثیر سوء می گیرند به همین دلیل در مسئله حجاب انتظار ما از بانوان کارمندان بیشتر است.

۲۱۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1651548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =