سخنگوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه : موج تورم و گرانی ، انکارناپذیر است /  ائمه جمعه ، خود را ملزم به همکاری با دولت در اصلاح اقتصادی می دانند

ایسنا نوشت : حجت الاسلام علی نوری گفت: ائمه جمعه از یک طرف مردم را به خویشتنداری و همراهی دعوت کردند و از طرف دیگر اگر نقدی درباره روش اجرای این قانون بود ارائه دادند و نقدها، پیشنهادات و راهکارهای خود را در خطبه‌های نماز جمعه مطرح کردند.

سخنگوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خاطرنشان کرد که به فضای رسانه ای توصیه می کنیم در موضوعاتی که شبهه در بیانات ائمه جمعه وجود دارد به اصل بیانات مراجعه کنند.

حجت الاسلام علی نوری معاون سازماندهی و سخنگوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در نشست خبری از مراسم نماز جمعه که هر هفته در ۹۰۰ نقطه کشور برگزار می‌شود به عنوان پایگاه اخلاق، کانون معنویت و بصیرت نام برد که آحاد مردم ایران و خانواده‌ها می‌توانند از آن بهره‌ ببرند.

وی همچنین از برخی تخریب‌ها که در فضای رسانه‌ای کشور در این زمینه صورت می‌گیرد انتقاد کرد و این اقدامات را سبب تلخ شدن کام جامعه و آلوده شدن فضای رسانه‌ای دانست.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در ادامه به بیان توصیه هایی به مردم و فضای رسانه‌ای کشور پرداخت و گفت: در موضوعاتی که ابهام، شبهه، سوال، تحریف و شایعه در بیانات ائمه جمعه و خطبا صورت می‌گیرد به اصل بیانات و گفته‌های امامان جمعه توجه کنید.

وی افزود: هر جمعه خطبه‌های ائمه جمعه به ویژه نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان‌ها دستخوش تحریف و تغییرات می‌شود و شایعات و سوالاتی در این زمینه توزیع شده و افکار عمومی را منحرف می‌کند که این اتفاق ناگواری است و باید به آن توجه داشت.

نوری در ادامه با اشاره به افتتاح یک قهوه خانه توسط یک امام جمعه که اخیرا صورت گرفت و واکنش‌هایی را در بر داشت، گفت: اصل ماجرا این است که جوانی از مسیر اشتباه خودش بر می‌گردد و مغازه ای تاسیس می کند و از امام جمعه می خواهد در اولین روز کاری این مغازه شرکت کند که امام جمعه هم قبول می کند و در محل حاضر می شود. هرجمعه خطبه های ائمه جمعه دستخوش تحریف می شود و موجبات تولید شایعه را فراهم می آورد.

وی همچنین در سخنانش با گرامیداشت ۵ مرداد سالروز برگزاری اولین نماز جمعه در ایران اسلامی‌گفت: باید از شورای عالی انقلاب فرهنگی که مقدمات ثبت این روز را در تقویم فراهم کردند، تشکر کنیم. همچنین از مدیر جدید صدا و سیما و سایر مدیران این مجموعه برای طراحی اولین برنامه تخصصی نماز جمعه در رادیو با عنوان «قرارگاه» تشکر می‌کنم.

وی همچنین با تشکر از دولت و مجلس، وزارت راه و سازمان برنامه و بودجه برای کمک به احداث و تکمیل مصلاها افزود: لازم می دانیم در سالروز برگزاری اولین نماز جمعه ( ۵ مرداد) از اصحاب رسانه برای تلاش هایی که در این ایام دارند، تشکر کنیم. ما در این ایام یک برنامه ویژه داریم و در راس همه برنامه گردهمایی سراسری همه ائمه جمعه خواهد بود که از دوشنبه در حرم امام آغاز می شود و روز چهارشنبه اختتامیه این مراسم است.

سخنگوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور سخنرانان مراسم گردهمایی سراسری ائمه جمعه را روسای سه قوه، وزرای اطلاعات، کشور و ارشاد اعلام کرد و افزود:اختتامیه این مراسم هم با دیدار رهبری و شنیدن سخنان ایشان همراه خواهد بود.

وی مطالبه‌گری‌های ائمه جمعه در حوزه فرهنگی،‌ اجتماعی و سیاسی را بی‌نظیر خواند و افزود: ما مردمی‌ترین و مطالبه‌گرترین جایگاه نسبت به عموم مردم را در نهاد نماز جمعه مشاهده می‌کنیم.

نوری در ادامه با بیان اینکه به عنوان نمونه مسئله مسکن و اجاره بها یکی از نکاتی بود که در آغاز فصل تابستان مردم به طور جدی با آن درگیر بودند، اظهار کرد : اولین نقطه‌ای که به درک دقیق و کاملی از این مشکل بدنه اجتماعی رسید و موضوع از آن جایگاه انعکاس پیدا کرد، نماز جمعه و ائمه جمعه بودند که توصیه به صاحب‌خانه‌ها را در دستور کار خود قرار دادند و از مردم خواستند که یار و غمخوار یکدیگر باشند. نوری تصریح کرد: در خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور به ویژه تهران از دولت و مسئولان درباره بسته‌های حمایتی از مستأجران و قوانینی که باید به حمایت مستأجران بیاید، مطالباتی صورت گرفت.

 سخنگوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه : موج تورم و گرانی ، انکارناپذیر است /  ائمه جمعه ، خود را ملزم به همکاری با دولت در اصلاح اقتصادی می دانند

بیشتر بخوانید :

وی با بیان اینکه ائمه جمعه در زمینه اصلاح سیاست‌های اقتصادی دولت، خود را ملزم به همکاری با دولت و راهبردهای کلانی که داشت می‌دانستند تا این اصلاح اقتصادی صورت گرفته و در بلند مدت برای مردم ثمرات داشته باشد، موج تورم و گرانی که به دنبال این اصلاح صورت گرفت را انکارناپذیر خواند و گفت: ائمه جمعه از یک طرف مردم را به خویشتنداری و همراهی دعوت کردند و از طرف دیگر اگر نقدی درباره روش اجرای این قانون بود ارائه دادند و نقدها، پیشنهادات و راهکارهای خود را در خطبه‌های نماز جمعه مطرح کردند.

نوری همچنین در پاسخ به این سوال که چه تغییراتی در انتصابات ائمه جمعه صورت گرفته است؟ گفت: در دوره جدید مدیریتی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور از سال ۹۶ تا به امروز ۲۲۶ انتصاب رقم خورده است و ۲۲۶ نفر از طلاب فاضل و جوان حوزه علمیه که از رویش‌های انقلاب اسلامی هستند به نهاد نماز جمعه ملحق شده‌اند که متوسط سنی ائمه جمعه کشور به ۴۰ سال و متوسط آن به ۴۲.۹ سال کاهش یافته و این امر سبب جوان‌سازی و پویایی ویژه‌ای در شبکه امامت جمعه شده است.

وی با اشاره به ضرورت انعکاس آخرین اخبار و اطلاعات نهاد نماز جمعه کشور، از برگزاری جلساتی در آینده‌ای نزدیک و پس از گردهمایی سراسری ائمه جمعه، به صورت مداوم خبر داد و تصریح کرد که آخرین اخبار، آخرین انتصابات و آخرین گزارش‌ها از نهاد نماز جمعه و مطالبات مردمی در این جلسه‌ها ارائه و آنچه مورد سئوال مردم و رسانه‌ها است پاسخ داده خواهد شد.

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1654639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =