خانم کارگردان:در فیلمهای امریکایی،انگلیسی و ترکیه ای،سیگار کشیدن را نشان نمی دهند اما در سینمای ما ، سیگار کشیدن و حتی خالکوبی زنان نمایش داده می شود

انسیه شاه‌حسینی، کارگردان سینما در استقبال از ممنوعیت استفاده ابزاری از زنان در تبلیغات در گفت‌وگو با کیهان گفت: در برخی از تبلیغات، تنها چیزی که دیده نمی‌شود تبلیغ آن کالا یا محصول است که باید معرفی شود و به‌جای آن، رفتاری زشت و ضدارزشی دیده می‌شود. این در حالی است که هدف از تبلیغ باید اطمینان‌بخشی مشتری برای استفاده از یک محصول یا خدمات باشد، اما در تبلیغاتی که از زنان استفاده ابزاری می‌شود، فقط تخریب ذهن و فرهنگ مخاطب صورت می‌گیرد.

این کارگردان به استفاده ابزاری از زنان در برخی تولیدات سینمایی هم انتقاد کرد و اظهار داشت: محتوای برخی فیلم‌ها تخریب‌کننده وجهه زنان است و شخصیت و حرمت زن را به‌خاطر گیشه له می‌کنند. برخی از این فیلم‌ها تمام داشته‌های فرهنگی و زحمات تربیتی آموزش و پرورش و وزارت علوم و خانواده‌ها و مساجد و... را که با خون دل به‌ دست می‌آید زیر پا می‌گذارند.
شاه‌حسینی ادامه داد: امیدوارم که مسائل دیگری مثل سیگار کشیدن و تاتو کردن زنان و کارهای مشابه دیگری که برای سلامت جامعه مضر هستند و بدآموزی دارند هم در فیلم‌ها و در رسانه‌ها ممنوع شود. امروز دیگر در هیچ فیلم آمریکایی، انگلیسی و حتی ترکیه‌ای ما نمی‌بینیم که سیگار بکشند. اما در سینمای ما حتی سیگار کشیدن و خالکوبی زنان را هم نشان می‌دهند. امیدوارم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شدت و حدت جلوی چنین مواردی را هم بگیرد.
وی در پاسخ به این پرسش که برای جلوگیری از چنین مسائلی در سینما چه باید کرد هم گفت: در دهه اول انقلاب، مدیریت سینمایی، فیلمسازان جوان و بااستعداد را مورد تفقد قرار می‌داد و سمت خودش جذب می‌کرد و در این شرایط فیلمساز را به راه درست هدایت می‌کردند. اما امروز این فرآیند وجود ندارد، چه‌بسا فیلم‌هایی که با هدایت فیلمساز ساخته شوند، به نتیجه درخشان‌تری برسند. آن فیلمساز جوان که هدایت نمی‌شود و بدون اعمال مهندسی فرهنگی و استراتژی فیلم می‌سازد، خودش هم آسیب می‌بیند.
23302
کد خبر 1655082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • یاس IR ۰۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
  100 0
  شما برو همو مختارنامه رو بشین ببین! چرا دروغ میگی وقتی چهارتا فیلم خارجی اصلا ندیدی!
 • IR ۰۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
  110 0
  خانم کارگردان! معلومه اصلاً فیلم خارجی نگاه نکرده‌اید ...
 • IR ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
  100 0
  خب پس ایشان احتمالا فیلم و سریال انگلیسی و امریکایی اصلا نمیبینه! بیاد من هزار تا به ایشون نشان بدم
 • ناشناس DE ۰۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
  100 0
  خانم کارگردان احتمالا همه فیلماشو از شبکه نمایش دیده که این نظراتو داره.
 • IR ۰۸:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
  100 0
  انسیه شاه حسینی جوش نزن!کدوم قسمت زندگی ایرانیها ب اروپاوآمریکامیخوره ک حالا مشکل تو و همدستگانت ب ی سیگاروخالکوبی ختم میشه?مرفه بیدرد هستی بسه
 • IR ۰۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
  100 0
  این خانم احتمالا فیلم آمریکایی نگاه نمی کند و حرف نامربوط می زند.
 • وحید IR ۰۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
  110 0
  احتمالا تا حالا فیلمهای آمریکایی و انگلیسی و ترکیه ای ندیده اند
 • omid IR ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۴
  100 0
  حیف که دروغ حناق نیست !!!