فارس نوشت:سرپرست معاونت آبزی پروری اداره کل شیلات خوزستان گفت: تاکنون بروز بیماری لکه سفید در مزارع میگوی استان گزارش نشده است.

مرتضی سوری سرپرست معاونت آبزی پروری اداره کل شیلات خوزستان، امروز در گفت‌وگویی اظهارکرد: با توجه به رعایت حداکثری دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی سازمان شیلات ایران و اداره کل دامپزشکی استان توسط بهره برداران و پرورش دهندگان میگو و نظارت‌های مستمر کارشناسان شیلات و دامپزشکی از ابتدای آماده سازی مزارع تا پایان دوره ی پرورش بر عملکرد مزارع پرورشی تولید در مجتمع چوئبده با موفقیت در جریان بوده است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون بروز بیماری لکه سفید در مزارع میگوی استان گزارش نشده است، تصریح کرد: در سال جاری ۴۲۵ هکتار از استخرهای مجتمع چوئبده به زیر کشت میگوی وانامی رفته است و امیدواریم امسال نیز مانند سال گذشته شاهد تولیداتی با کیفیت و کمیت مطلوب و روبه رشد باشیم.
مرتضی سوری به توصیه‌های فنی و بهداشتی لازم به بهره برداران فعال این مجتمع‌های پرورشی اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به افزایش بیومس موجود در استخرها و رشد میگوهای پرورشی، بهره برداران باید در طول دوره پرورش از هوادهی در استخرها استفاده کنند و با بهره گیری از راهنمایی‌های کارشناسان اداره میگوی استان در جهت بهبود مدیریت آب و غذادهی و پایش روزانه رشد و عوامل محیطی استخرها اقدام کنند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1655165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =