تصاویر انگشتری که از حاج قاسم سلیمانی به شهید مدافع حرم و پسرش رسید

فارس نوشت : شب عملیات بود. «عباسعلی علیزاده» از یادگاران دفاع مقدس و مدافع حرم بسیار بی‌تاب بود که ناگهان چشمش به انگشترش افتاد. انگشتری که یادگار حاج قاسم سلیمانی بود. او انگشترش را درآورد و بعد وصیت کرد.

شهید مدافع حرم عباسعلی علیزاده، نخستین شهید مدافع حرم جویبار است که در ۲۹ آذرماه سال ۱۳۹۴ قبل از آنکه ۵۰ سالش شود، در حالی‌ که ذکر یا حسین (ع) بر لب داشت در جاده خان‌طومان به آرزویش رسید.

او از یادگاران دفاع مقدس بود و تمام آموزش‌های سخت چریکی را در اصفهان گذرانده بود. از طریق قرارگاه رمضان در مأموریت‌های مختلف برون‌مرزی در عمق خاک عراق حضوری فعال داشت.

همرزمان این شهید نقل می‌کنند که «عباسعلی علیزاده» در درگیری با گروهک‌های تروریستی در سوریه توانسته بود تانک خودی را که بین نیروهای خودی و داعشی‌ها گیر افتاده بود به‌ تنهایی به عقب برگرداند و جان ۱۷ تن از مستشاران ایرانی را نجات دهد.

به‌ دلیل رشادت‌هایش در نبرد با داعشیان، بعد از عنوان عباس، به او لقب «باز شکاری» دادند و حاج قاسم به پاس شجاعت‌هایش، پیشانی‌او را بوسید و انگشتر متبرک به انگشتان حضرت آقا را به عباسعلی علیزاده پیشکش کرد و گفت: من فعلاً چیزی به همراه ندارم که به ع‎نوان هدیه بدهم، ولی این انگشترم مال شما.

تصاویر انگشتری که از حاج قاسم سلیمانی به شهید مدافع حرم و پسرش رسید

این انگشتر به ‎عنوان یادگاری در دست شهید علیزاده بود تا اینکه شب عملیات انگشترش را در آورد و به هم‌رزمش داد و به او گفت: من فردا در سیلو شهید می‌شوم. این انگشتر را بعد از شهادت به پسرم سینا بده.

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1655329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =