۰ نفر
۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
طلاق‌های صوری برای کمک از ستاد دیه

مهر نوشت: رئیس هیأت امنای ستاد دیه کشور گفت: در برخی استان‌ها شاهد بودیم که بین زوجین توافقاتی صورت می‌گرفت تا به صورت صوری طلاق بگیرند و از ستاد دیه تقاضای کمک کنند.

سید اسدالله جولایی، رئیس هیأت امنای ستاد دیه کشور در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا روند کاهش تعداد زندانیان مهریه که پیشتر اعلام شده بود رکورد زده است، ادامه دارد یا خیر گفت: مدتی بود دربرخی استان‌ها شاهد بودیم که توافق‌هایی بین برخی زوجین برای طلاق انجام می‌شد تا از ستاد دیه کمک بگیرند، اما با تحقیقاتی که ستاد دیه انجام داد مشخص شد که این توافق‌ها صوری و برای کلاهبرداری است.
وی افزود: در قانون مجلس هم آمده که ۵۰۰ میلیارد تومان با اولویت زندانیان زن و زندانیان مهریه اختصاص یابد اما مقرر شده که برای زندانیان مهریه پس از تحقیقات و صحت‌سنجی، وام به این افراد تعلق گیرد.

جولایی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا نوسانات بازار ارز بر تعداد زندانیان مالی تأثیر گذاشته است؟ گفت: این موضوع تأثیرگذار هست چون برخی از افرادی که در زندان هستند بابت خرید کالایی از ارز استفاده می‌کردند و با نوسانات بازار ارز، با مشکلاتی مواجه شدند و ضررهای مالی دیدند.

بیشتر بخوانید:

تعیین سقف ۱۴ سکه برای مهریه، زنان را خوشبخت و مردان را آزاد می‌کند؟

۴۷۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1655544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =