فرمانده کل سپاه : آمریکایی‌ها همه جا هستند جز ایران / فکر کنید ، چه قدرتی را شکست داده ایم

تسنیم نوشت: سرلشکر سلامی با بیان اینکه آمریکا آنقدر ضعیف شده که عملا در متن سیاست‌های منطقه دیده نمی‌شود، گفت: بایدن به منطقه آمد تا بگوید هنوز خاورمیانه و جهان اسلام در اولویت سیاست خارجی اوست اما با دست‌های خالی به آمریکا بازگشت.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آئین بیست و هفتمین دوره طرح ولایت بسیج دانشجویی که در سالن انقلاب اسلامی مجتمع فرهنگی آیه‌ها در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: نظام سیاسی عالم در گذشته قبل از انقلاب ما بر این اساس بود که متاسفانه بخشی از منظومه غرب بودیم، در مدار جاذبه قدرت سیاسی، اقتصادی و امنیتی غرب حرکت می کردیم. پادشاهان ما مهره های سیاسی شطرنج قدرت های دیگر بودند. به تعبیری ژاندارم و نایبان منطقه‌ای و حافظان منافع آنان بودند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دکترین نیکسون تحت عنوان TWIIN PILARS( ستون های دوگانه) تاکید کرد: نیکسون رئیس جمهور آمریکا پیش از انقلاب یک سیاست اصولی را تعریف کرده بود که در منطقه ما دو کشور ایران و عربستان پایه های انبساط و امتداد قدرت آمریکا باشند. یعنی قدرت سیاسی، نظامی و اقتصادی ایران آن روز در جهت تامین منافع غرب به کار گرفته می شد. وقتی شاه ما می خواست از یک ایستگاه شنود و استراق سمع در شمال کشورمان که تحت مدیریت و مالکیت آمریکایی ها بود او را مدت ها در مقابل درب ورود معطل کردند و سرانجام به او اجازه ورود ندادند و او بازگشت.

وی ادامه داد: یا وقتی که آمریکایی‌ها از پایگاه‌های ما در آستانه پیروزی انقلاب می گریختند، آن ۴۰ هزار آمریکایی که در ایران طراحی های نظامی، دفاعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی می کردند، می‌گفتند ما به زودی باز می‌گردیم. از این نقطه شروع کردم که بگویم بیگانه‌پرست‌ها و غربگراها و آن ها که به دنبال بازگشت تاریخ این کشور به دوره قبل انقلاب و غارت مجدد ثروت مادی و معنوی این ملت هستند، می خواهند پادشاهان مستبدِ مستعمرِ دست‌نشانده را تطهیر کنند.

سرلشکر سلامی گفت: کمی می‌خواستم بدانید که ما چه بودیم، در کدام جغرافیا زندگی می‌کردیم، تحت تاثیر اراده سیاسی چه قدرتی بودیم. آزادگان ما، مردان فهیم و مبارز ما در زندان بودند آن‌ها که علیه غرب فریاد می‌زدند و سلطه غرب را نمی‌پذیرفتند یا مانند امام راحل عظیم‌الشأن در تبعید و مانند حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای ما در تبعید و زندان بودند و یا بسیاری دیگر تحت شکنجه بودند.

سردار حسین سلامی - فرمانده کل سپاه پاسداران

بیشتر بخوانید :


وی ادامه داد: آمریکایی که از او سخن می‌گویم هنگامی که انقلاب ما پیروز شد نیمی از قدرت نظامی تمام جهان را در اختیار داشت و کار انقلاب غلبه بر قوی ترین امپراتوری تاریخ حیات بشر بود. در آن زمان، ۴۰ درصد قدرت اقتصادی عالم پس از جنگ جهانی دوم در اختیار آمریکا بود و امروز به ۲۰ درصد تقلیل یافته است. اما، قدرت نظامی اش به ظاهر همچنان نیمی از قدرت نظامی جهان است دقت کنید از حیث نسبت بودجه نظامی آمریکا به تولید ناخالص داخلی آن می گویم و یا عدد مطلق این بودجه بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار است.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: فکر کنید که با چه قدرتی درگیر بودیم، چه قدرتی را شکست داده ایم، اراده چه کسی را سلب کرده ایم، چه کسی را فراری داده ایم و به پایگاه چه کسی حمله کرده ایم. وقتی انقلاب پیروز شد آمریکا یک سیطره سیاسی وحشتناک و عجیب بر بیش از نیمی از عالم آن هم بخش های مهم، اقتصادی و راهبردی‌ جهان داشت بر منابع اقتصادی عالم مسلط بود در منطقه جهان اسلام همه کشورهای نفت‌خیز بخشی از جغرافیای سیاسی او بودند.

وی گفت: آمریکا آنقدر ضعیف شده که عملا در متن سیاست‌های منطقه دیده نمی‌شود. الان که کلا جابجا شدند و به اوکراین رفته‌اند.

سردار سلامی اظهار داشت: بایدن سری به منطقه زد تا بگوید هنوز خاورمیانه و جهان اسلام در اولویت سیاست خارجی اوست اما با دست‌های خالی به آمریکا بازگشت.

فرمانده کل سپاه گفت: از زمان انقلاب تا امروز هیچ کس در ایران فرش قرمز زیر پای هیچ مقام آمریکایی پهن نکرده است. آمریکایی‌ها در همه جا هستند به جز ایران. زمین ، آسمان و دریای ایران به روی آنها بسته است.

۲۱۲۲۰

کد خبر 1655915

برچسب‌ها