رهبر کره شمالی: روابط خونی با چین توسعه خواهد یافت

ایسنا نوشت: رسانه دولتی کره شمالی اعلام کرد، رهبر این کشور در سالروز آتش‌بسی که به جنگ کره بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ میلادی پایان داد، تاکید کرد که روابط کره شمالی با چین که "روابطی خونی" است تا نسل‌ها ادامه و توسعه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA گزارش داد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز پنجشنبه از "برج دوستی" در پیونگ‌یانگ بازدید کرد و به سربازان چینی کشته شده در جنگ کره ادای احترام کرد.

آتش‌بس جنگ کره ۲۷ ژوئیه سال ۱۹۵۳ میلادی حدود سه سال پس از حمله کره شمالی به کره جنوبی با حمایت چین و جماهیر شوروی سابق امضا شد. کره شمالی که این جنگ را "جنگ بزرگ آزادی وطن" می‌داند، این سالگرد را به عنوان "روز پیروزی" نامگذاری کرده است.

کیم جونگ اون تاکید کرد: شایستگی‌های رزمی درخشان و شاهکارهای افسران داوطلب ارتش خلق چین که قطعا در تاریخ مربوط به این پیروزی بزرگ در جنگ بزرگ آزادی وطن ثبت شده، جاودانه خواهند ماند.

وی افزود: دوستی کره شمالی با چین یک رابطه خونی است که در جریان انواع مختلف آزمایشات سخت تاریخ محکم‌تر شده و نسل به نسل با پیشرفت پویای آرمان‌های سوسیالیستی پیش می‌رود و توسعه خواهد یافت.

مقامات ارشدی که در این مراسم کیم جونگ اون را همراهی می‌کردند شامل جو یونگ-وون، دبیر امور سازمانی کمیته مرکزی حزب حاکم و پاک جونگ-چون، معاون رئیس کمیسیون مرکزی ارتش بودند.

کره شمالی اخیرا بر روابط دوستانه‌اش با چین در بحبوحه بن بست دیرینه مذاکرات اتمی میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن و افزایش دشمنی‌ها میان چین و آمریکا تاکید کرده است.

در همین حال، کیم جونگ اون هفته گذشته به طور جداگانه جلسات عکاسی با کهنه‌سربازان جنگ را که در یک کنفرانس ملی شرکت داشتند و همچنین با سخنرانانی که مسئول آموزش‌ ایدئولوژیکی نسل جوان در رابطه با این جنگ هستند، برگزار کرد.

تصویر منتشر شده توسط خبرگزاری KCNA نشان می‌دهند که کیم جونگ اون در این جلسه توسط کهنه‌سربازان جنگ که هیچ‌کدام ماسک به صورت نداشتند، احاطه شده است؛ این اقدام، نمایش اطمینان نسبت به ریشه‌کن شدن کووید ۱۹ در کره شمالی است.

کیم جونگ اون در جریان جلسه عکاسی با سخنرانان، از آنها خواست تا مردم، پرسنل خدماتی، جوانان و دانشجویان را به گونه‌ای آموزش دهند که آنها به "انقلابیونی مصمم" تبدیل شوند.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1656516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =