علم الهدی : سکوت در برابر مفاسد، مظالم و بی‌حجابی‌ها، جامعه را به سمت یزیدی شدن سوق خواهد داد

اگر جامعه ما علیرغم برقرار بودن نام جمهوری اسلامی در جریان حاکمیتی آن، در شرایطی قرار بگیرد که به‌حق عمل نشد و نهی از باطل به امری مذموم بدل شد که ناهی از منکر در مجامع خصوصی و علنی، مورد اهانت، ناسزا و افترا قرار گرفت، این مصداق همان خطبه حضرت سیدالشهدا (ع) است که چنین جوامعی را جامعه یزیدی می‌دانند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی در سومین شب از سلسله برنامه‌های سوگواری در دهه اول محرم که بعد از نماز مغرب و عشاء در محل رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در مجموعه احادیثی که از لسان مطهر امام حسین (ع) در کربلا نقل‌شده، مخاطب ظاهری یا از اصحاب و یاران ایشان هستند و یا از معاندان کوردلی که در لشکر عمر سعد بودند اما در حقیقت، همه آحاد و ابناء بشر مخاطب احادیث حسینی هستند و هرکس که بخواهد آزادگی در پیش بگیرد، باید به طریقت اباعبدالله (ع) اقتدا کند.

حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی تأکید کرد: اگر جامعه ما علیرغم برقرار بودن نام جمهوری اسلامی در جریان حاکمیتی آن، در شرایطی قرار بگیرد که به‌حق عمل نشد و نهی از باطل به امری مذموم بدل شد که ناهی از منکر در مجامع خصوصی و علنی، مورد اهانت، ناسزا و افترا قرار گرفت، این مصداق همان خطبه حضرت سیدالشهدا (ع) است که چنین جوامعی را جامعه یزیدی می‌دانند.

وی بابیان اینکه سکوت در برابر مفاسد، مظالم و بی‌حجابی‌ها، جامعه را به سمت یزیدی شدن سوق خواهد داد، گفت: دراین‌باره، نباید قائل به این بود که دولت و نیروی انتظامی تنها متولیان حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر هستند. علاوه بر این، افراد گناهکار که غضب الهی در پی اعمال آن‌ها متوجه جامعه می‌شود، یقیناً با امربه‌معروف و ناهی از منکر مقابله می‌کنند و این‌یک حقیقت غیرقابل کتمان است اما رسالت قیام اباعبدالله (ع) نیز همین بود و امربه‌معروف و ناهی از منکر هم اگر خود را شیعه امام‌حسینی (ع) می‌داند، باید روحیه خود را مصون از تأثیرگذاری قرار دهد.

علم الهدی : سکوت در برابر مفاسد، مظالم و بی‌حجابی‌ها، جامعه را به سمت یزیدی شدن سوق خواهد داد

بیشتر بخوانید :

علم‌الهدی با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد که فساد جامعه را فرابگیرد، ابراز کرد: امام حسین (ع) با ۱۲۰ نفر در برابر ۱۲۰ هزار نفر ایستاد زیرا از شرایط امروز حکومت شیعی ما آگاهی داشت و از همین رو، سرمشقی تعریف کرد تا مؤمنان برای جلوگیری از فراگیرشان ذلت و مبارزه برای اقامه عزت از آن الگو بگیرند. بر همین اساس، امربه‌معروف و نهی از منکر، راه‌حل مشکلات اجتماعی برمبنای آموزه‌های نهضت حسینی است و این مسئله باید در جامعه اسلامی فراگیر شود.

۲۱۲۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1657672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =