مجموعه سندهای سیاسی انقلاب اسلامی به مرکز اسناد آستان قدس رضوی اهدا شد

مجموعه سندهای سیاسی انقلاب اسلامی از سوی خانواده شهید منا؛ حجت‌الاسلام سیدحسن حسینی به مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی اهدا شد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان ، محمدهادی زاهدی؛ مدیر مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی، این مجموعه را حاوی ۱۲۰۰ صفحه سند عنوان کرد که بعد از فهرست نویسی به مخزن اسناد تحویل داده شد.

وی، این مجموعه را شامل نامه‌های اداری و شخصی، صورت جلسه، تقاضانامه، عریضه، مصالحه نامه، مبایعه نامه، دعوت نامه، مدارک هویتی، یادداشت‌های شخصی، گزارش‌های سیاسی و نظامی، صورت حساب، متن مصاحبه و پرسش و پاسخ شخصیت‌های سیاسی، بریده جراید، حکم قضایی، شکایت‌نامه، دادخواست، جزواتی از مصوبات مجلس، عملکرد نمایندگان و فهرست تخصیص بودجه در مناطق مختلف خراسان، و چند موضوع پراکنده دیگر عنوان کرد.

حجت الاسلام سید حسین حسینی متولد سال ۱۳۳۰ در روستای بزبیشه قائنات است که همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی مسئولیت های مختلفی در کمیته انقلاب اسلامی، حزب جمهوری اسلامی، شهربانی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران، دانشگاه آزاد و اداره تبلیغات در فرودگاه‌های کشور را در کنار تدریس در دانشگاه عهده دار بوده است.

وی در سال ۱۳۹۴ با مسئولیت نظارت بر عملکرد روحانیون اعزامی به حج در عربستان حضور یافته بود در فاجعه منا به شهادت رسیده است.

۴۶

کد خبر 1657773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =