پناهیان: رسم روزگار این است که پسرها و دخترها «تغییر» می‌خواهند

جماران نوشت:حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در سوگواره «احلی من العسل» در حرم امام خمینی(س) گفت: رسم روزگار این است که پسرها و دخترها یا از پدر و مادر خودشان دیندارتر می شوند و یا دین پدر و مادرشان را کنار می گذارند؛ چون پسرها و دخترها تغییر می خواهند.

یک استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه اهل بیت(ع) در مورد دبیرستانی ها می فرمایند که باید مثل وزیر در کنار بزرگتر خودش باشد، گفت: متأسفانه بعد از دفاع مقدس کمی به دبیرستانی ها بی توجهی شد و نظام آموزش و پرورش تحول لازم را پیدا نکرد. ممکن است الآن نظام آموزش و پرورش فرقی بین متوسطه اول و دوم قائل نشود. از این جهت که اینها انسان های مکلف و شرعا مسئول در برابر خداوند عالم هستند. شاید نظام آموزشی مدرسه هم باید تغییر کند. تا حدی این تغییرات هست و ما باید گام های بسیار بلندتری را برداریم.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در سوگواره احلی من العسل در حرم امام خمینی(س) گفت: رسم روزگار این است که پسرها و دخترها یا از پدر و مادر خودشان دیندارتر می شوند و یا دین پدر و مادرشان را کنار می گذارند؛ چون پسرها و دخترها تغییر می خواهند. مثل خیلی از شهدا، از پدر و مادرتان جلو بزنید.

حضرت امام با جوانان دبیرستانی انقلاب کردند

وی گفت : حضرت امام با جوانان دبیرستانی انقلاب کردند. وقتی دبیرستانی ها انقلاب امام خمینی(س) را فهمیدند و به میدان آمدند، انقلاب پیروز شد. بن مایه بسیج را همین دبیرستانی ها تشکیل دادند. حضرت امام با دبیرستانی ها مقابل جریان های تروریستی سهمگینی ایستادند. ما دبیرستانی بودیم که در بسیج محله ها اسلحه دست می گرفتیم و امنیت شهر را در کوچه پس کوچه های محله ها حفظ می کردیم.

امام به دبیرستانی ها یاد داد که باید روی پای خودتان بایستید

این استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: الآن هم اگر بخواهد در توسعه علم و یا در هر زمینه دیگری پیشرفتی اتفاقی بیفتد با دبیرستانی ها است. حضرت امام به دبیرستانی ها اعتماد کردند و دبیرستانی ها در مکتب امام دیدند به حساب می آیند. حضرت امام به دبیرستانی ها یاد داد شما آدم های کاملی هستید و باید روی پای خودتان بایستید. یادم هست وقتی به عنوان یک دبیرستانی در دفاع مقدس حاضر می شدیم، آنجا احساس می کردیم که از نظر اعتبار اجتماعی در حد و اندازه های انسان کامل هستیم.

پناهیان: حضرت امام با جوانان دبیرستانی انقلاب کردند/ رسم روزگار این است که پسرها و دخترها «تغییر» می‌خواهند/ از نوجوانان می‌خواهم که هر کدام یک وصیتنامه بنویسند

بیشتر بخوانید :

من از نوجوانان می خواهم که هر کدام یک وصیتنامه بنویسند انگار می خواهند به شهادت برسند

پناهیان گفت: حضرت امام به بزرگان اهل معرفت و علم می فرمود که وصیتنامه های این شهدا را بخوانید. حرف هایی که بین من و محسن رد و بدل می شود برای دوران ۱۴ سالگی ایشان است. ما روضه هایی که در مورد حضرت قاسم بن حسن(ع) هست را باور می کنیم. چون فرزندان مکتب امام حسین(ع) به ما نشان دادند اینها شدنی است؛ عشق به شهادت در یک نوجوان شدنی است. من از نوجوانان می خواهم که هر کدام یک وصیتنامه بنویسند انگار می خواهند به شهادت برسند؛ الهی ۱۰۰ سال دیگر عمر کنند ولی به تأسی از این شهدای بزرگ که بسیاری از آنها نوجوان بودند یا از نوجوانی شهادت طلبی را شروع کردند، یک وصیتنامه بنویسید.

مثل خیلی از شهدا، از پدر و مادرتان جلو بزنید

وی افزود: کسی که از خداوند درخواست شهادت کند به سرعت شهید نمی شود؛ امیرالمؤمنین(ع) ۵۰ سال برای شهادت گریه کرد. کسی که وصیتنامه بنویسد عمرش طولانی خواهد شد ولی من می خواهم وصیتنامه ای شبیه وصیتنامه شهدا بنویسید. شب عاشورا از بگویید یا اباعبدالله(ع) من می خواهم سرنوشتم این طور شود؛ قاسم سلیمانی شدن از شما بعید نیست. شهید قاسم سلیمانی پیرمرد شده بود که به شهادت رسید؛ از نوجوانی که در گود زورخانه فعالیت می کرد، به سمت رزمندگی آمد.

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1658630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =