خبر مهم معاون وزیر کار برای کم درآمدها/ برنامه حمایتی جدید در راه است

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: به منظور صیانت و حمایت از اقشار و گروه‌های هدف در فرآیند طرح مردمی‌سازی اقتصاد کشور، «طرح شناسایی و حمایت از اقشار ضعیف جامعه» تحت راهبری شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ،داریوش ابوحمزه در نشست کمیسیون تخصصی شورای عالی رفاه گفت: تشکیل و تقویت پایگاه «اطلاعات رفاه و بهره‌مندی ایرانیان» در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شامل سه زیربخش است.

وی گفت: یکی از این زیربخش‌ها، بانک اطلاعات خدمات حمایتی به منظور انسجام‌بخشی به خدمات حوزه حمایتی، شامل سطح‌بندی خدمات، گروه هدف، معیارهای مشمولیت، دستگاه ارائه خدمت و نوع خدمت است.

ابوحمزه دومین زیربخش را بانک اطلاعات رفاه افراد و خانوارها مشتمل بر اطلاعات مورد نیاز برای تشکیل پرونده رفاهی برای افراد و خانوارها دانست و در تشریح سومین زیربخش تصریح کرد: بانک اطلاعات بهره‌مندی رفاهی نواحی شهری و روستاهای دارای سکنه به منظور تشکیل پرونده رفاهی در مقیاس پهنه‌های جغرافیایی هدف در نواحی شهری و آبادی‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه به طور مشترک در وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی، وزارت کشور و کمیته امداد امام‌خمینی(ره) اجرا می‌شود و دستورالعمل اجرایی طرح با امضای سه‌جانبه دستگاه‌های مذکور لازم‌الاجراست.

ابوحمزه تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط نسبت به تکمیل اطلاعات مربوط به وضعیت شغلی و کسب‌وکارهای تمامی ایرانیان اعم از نیروهای مسلح، کارمندان، کارگران، دانشجویان و ... اقدام و آن را در قالب شناسنامه الکترونیک رفاه و تأمین اجتماعی تلفیق و به‌روزرسانی کند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همه دستگاه‌های دخیل موظف هستند در این زمینه مشارکت کنند.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1658705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 12
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیررضا IR ۰۶:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
  8 1
  در دولت قبل هم طرح مشابهی اجرا کردند، من هم به عنوان یک بازنشسته که درآمدش کفاف تورم رو نمی کرد، ثبت نام کردم اما دریغ از یک تماس
 • بی نام IR ۰۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
  9 1
  تو اول حق بازنشستگان رو که ۳۵ سال از جیب خودشون بیمه دادن رو بده بعد از پول دولت به فقیران کمک کن
 • ناشناس DE ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
  4 1
  نمیخواد کمک کنی تو که یه بازنشسته را با یه میلیاردر دهک ده میدونی چه انتظاری ازت میره تو که میگی یه خانواده ۵نفره با ۵ میلیون میتونه زندگیشو بگذرونه
 • IR ۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
  7 2
  حق حقوق خودشون بدهید
 • حسین DE ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
  1 2
  دولت محترم به همه که تحت پوشش خودش است بیشترین مزایا را پرداخت بدون کمترین دق دقه پرداخت می کند ولی برای تامین اجتماعی میانه بگیر چه دشمنی دارد اگر هم از بودجه خودش نمی دهد باز از پرداخت از ذخیره جوانی تامینی ها جمع شده بخودشان توافق نمی کند ولی از این صندوق برای کارمندان خود وسایر نمایندگان که هیچ نفعی برای تامین اجتماعی ندارد حتی بدون اطلاع صاحبان سرمایه برداشت و پرداخت. ودر عوض بعضی را نمی دهد و اگر هم پرداخت کند شرکتهای زیان ده یا مخروبه را می دهد وکسی هم نیست دفاع کند البته با توجه که نماینده‌اش از خودش است
 • حسین DE ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
  4 1
  چرا حق تامین اجتماعی نمی دهید
 • بازنشسته تامین اجتماعی IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
  3 3
  با سلام و درود پس چرا حق بازنشسته های تامین اجتماعی را پرداخت نمیکنید با تشکر فراوان