سخنگوی ستادملی مقابله با کرونا: مردم با توجه به رنگ‌بندی شهرها عزاداری کنند

ایرنا نوشت: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برگزاری مراسم‌ عزاداری با توجه به رنگ‌بندی شهرها گفت: در شهرهای قرمز باید هیئت‌ها و مراسم‌ مذهبی از ۳۰ درصد ظرفیت خود استفاده کنند و در شهرهای نارنجی ۵۰ درصد و در شهرهای زرد نیز ۷۰ درصد ظرفیت‌ باید مورد استفاده قرار گیرد.

عباس شیراوژن با بیان اینکه برگزاری مراسم‌ عزاداری باید با توجه به محدودیت‌ها و رنگ بندی شهرها انجام شود افزود: بهتر است مراسم عزاداری محرم در فضای باز برگزار شود و در مکان‌های سر بسته نیز باید طبق ظرفیت مشخص شده و براساس رنگبندی کرونایی انجام شود.

وی ادامه داد: شهرهای با رنگ‌بندی آبی هیچ محدودیتی ندارند البته رعایت شیوه نامه‌ها ضروری است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از تاریخ آخرین دریافت واکسن آنها 6 ماه گذشته و باید دز یادآور واکسن را تزریق کنند.

وی با اعلام اینکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تمام دزهای واکسن یادآور کرونا را تزریق کرده‌اند افزود: ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مردم هنوز تمام دزهای واکسن یادآور کرونا را تزریق نکرده‌اند که خطرناک است.

شیراوژن تصریح کرد: برای ایمنی کامل در مورد موج هفتم نیاز است افراد تمام دزهای یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند.

تا کنون ۵۳ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۹۳۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. ۶۴ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۶۹۱ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۶۵۵ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۴۱۷ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۷۶۳ دُز رسید. در شبانه روز گذشته هفت هزار و ۴۹۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

اکنون ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

نظر آیت‌الله مکارم درباره «گل مالی کردن بدن و لباس در عزاداری»

توهین عجیب و غریب هالک تقلبی به عزاداری‌های حسینی

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1658939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =