مشاور تیم مذاکره ایران : پیشرفت هایی در مذاکرات حاصل شده اما ...

مهر نوشت : مرندی در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت : تا زمانی که پیشرفت ادامه داشته باشد مذاکرات تداوم دارد. چیزی که برای ما مهم است دستیابی به یک توافق منصفانه است.

«محمد مرندی» مشاور هیأت مذاکره کننده هسته‌ای ایران تاکید کرد که پیشرفت‌هایی در این مذاکرات حاصل شده اما باید احتیاط کرد.

بر اساس این گزارش، مرندی در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت: پیشرفت اجمالی حاصل شده است اما برخی از موضوعات همچنان به حل و فصل نیاز دارد.

وی با بیان اینکه ایالات متحده کارنامه خوبی در خصوص توافق ندارد، افزود: آمریکا باید تصمیماتی را جهت رفع نگرانی های ایران اتخاذ کند.

مرندی تصریح کرد: برای ایران پیشرفت مهم است و تا زمانی که پیشرفت ادامه داشته باشد مذاکرات تداوم دارد. چیزی که برای ما مهم است دستیابی به یک توافق منصفانه است.

مشاور هیات مذاکره کننده ایران ادامه داد: نمی دانم به توافق دست خواهیم یافت یا نه. شانس دستیابی به توافق ۵۰ درصد است. از منابع اروپایی به ما خبر رسیده که آمریکایی ها در خصوص برخی مسائل توافق تجدیدنظر کرده اند. اروپایی ها و آمریکایی ها در تحمیل تصمیمات خود بر ایران پیرامون توافق هسته ای شکست خوردند.

مشاور تیم مذاکره ایران : پیشرفت هایی در مذاکرات حاصل شده اما ...

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۱

مرندی افزود: موضوع سپاه پاسداران شرطی در مذاکرات نبود اما رسانه های غربی در خصوص آن دست به بزرگ نمایی زدند. تمام خواسته های ایران در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک است نه خارج از آن. اختلاف مربوط به ایران و ایالات متحده پیرامون موضوعات باقیمانده است و اختلافی بین ایران و اروپایی ها یا روسیه وجود ندارد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1659392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =