امدادرسانی به بیش از ۱۰۰۰ نفر درپی وقوع سیل و آبگرفتگی در ۳ استان

ایسنا نوشت: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به سیل‌زدگان در سه استان لرستان، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

مهدی ولیپور، درباره اقدامات صورت گرفته در پی وقوع سیلاب در لرستان، اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی در پی وقوع سیل و آبگرفتگی در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و لرستان اقداماتی در راستای نجات و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان انجام شد و تیم‌های امدادی به مناطق متاثر از سیل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در استان لرستان امدادگران به شهرستان‌های الیگودرز و ازنا اعزام شدند، گفت:‌در استان اصفهان نیز آبگرفتگی در شهرستان سمیرم رخ داده است. درهمین راستا نیز امدادگران به روستای ونک شهرستان سمیرم رفته و به پنج خانوار از عشایر آن منطقه امدادرسانی کردند. عملیات تخلیه آب از پنج واحد مسکونی در روستای آقاگل فریدون‌شهر نیز انجام شد و تا کنون به ۲۳ نفر نیز امدادرسانی شده است.

ولیپور در خصوص اقدامات صورت گرفته در پی وقوع سیل در استان کهگیلویه و بویر احمد نیز نیز گفت: اقدامات امدادی در سه روستا از شهرستان دنا و هشت روستا از بویراحمد صورت گرفته است. در این راستا به ۲۷۴ خانوار امدادرسانی شد که در مجموع ۹۸۸ نفر بودند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر حدود ۲۴۰ تخته پتو، هفت دستگاه چادر، حدود ۲۳۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته و ۱۶۰ تخته موکت در کهگیلویه و بویراحمد توزیع شده و امدادرسانی در این مناطق همچنان ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

ببینید | سرنوشت مبهم قربانی سیل رودهن در سد ماملو

۴٧۴٧

کد خبر 1659768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =