۰ نفر
۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
ادامه جنگ قدرت در لییی

ایسنا نوشت: فتحی باشاغا، نخست‌وزیر مکلف لیبی در سخنانی، عبدالحمید الدبیبه، نخست‌وزیر دولت وحدت ملی این کشور را مسئول کشتار و خونریزی احتمالی در لیبی خواند.

به نوشته روزنامه العربی الجدید، فتحی باشاغا، نخست‌وزیر مکلف شده توسط پارلمان لیبی به تشکیل دولت در سخنانی درباره بحران کشورش اظهار کرد؛ عبدالحمید الدبیبه، نخست‌وزیر دولت وحدت ملی به دلیل اصرار بر حکومت با زور و بدون مشروعیت مسئولیت ملی، اخلاقی و قانونی هر قطره خون ریخته شده را بر عهده دارد.

وی گفت: شش ماه است که ما دستان خود را برای صلح دراز می‌کنیم و دولت با تشدید تنش، تهدید، تروریسم، کشتار و تحت تعقیب قرار دادن مخالفان به ما پاسخ می‌دهد.

باشاغا افزود: من قدرت طلب نیستم، خدمتگزار مردم و کشور هستم و خود را به کسی تحمیل نکرده‌ام و با اعتماد مجلس و توصیه شورای دولتی مفتخر شده‌ام و آنها به من رأی اعتماد داده‌اند و هر لحظه می‌توانند آن را پس بگیرند و من در تبعیت از تصمیمات مرجع قانون گذاری درنگ نخواهم کرد.

وی ادامه داد: وضعیت بسیار خطرناک است و هیچ میهن‌پرستی نمی‌تواند تداوم این هرج و مرج را بپذیرد و یا قبول کند که آینده لیبی تابع حال و هوای یک فرد باشد.

باشاغا در ادامه از ملت لیبی خواست که کشورشان را نجات دهند.

درحال حاضر دو دولت در لیبی فعالیت می‌کنند. یکی دولت فتحی باشاغا که از سوی پارلمان طبرق تعیین شده است و دیگری دولت عبدالحمید الدبیبه که جامعه جهانی آن را به رسمیت می‌شناسد.

الدبیبه با انتقال قدرت جز از طریق پارلمان جدید منتخب مخالف است.

311311

کد خبر 1660453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =