وحشت اسرائیل از توسعه همکاری‌های ایران و روسیه به روایت کیهان

کیهان نوشت: روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست در گزارشی با تاکید بر نگرانی‌های امنیتی و اطلاعاتی در اسرائیل و غرب از پرتاب موفقیت‌آمیز یک موشک روسی حامل ماهواره ایرانی به فضا، نوشت: ماهواره «سنجش از راه دور» خیام، روز سه‌شنبه‌ توسط یک موشک سایوز روسی از پایگاه فضایی بایکونور، که محل پرتاب‌های فضایی روسیه در جنوب قزاقستان است، به فضا پرتاب شد.

این روزنامه صهیونیستی نوشت: مقام‌های اسرائیلی نگران هستند که جدیدترین همکاری فضایی بین مسکو و تهران، توانایی‌های ایران را برای پرتاب احتمالی «موشک‌های بالستیک قاره‌پیما با کلاهک هسته‌ای» در آینده افزایش دهد.اسرائیل همچنین نگران است که از طریق این‌ ماهواره، نظارت بر هدف‌ها در کشور اسرائیل و در سراسر منطقه، افزایش و بهبود یابد.
جروزالم‌پست همچنین نوشت: نگرانی دیگر اسرائیل، احتمالا این است که ماهواره‌های ایرانی-روسیه آینده، توانایی جاسوسان اسرائیلی را برای «نفوذ به مرزهای جمهوری اسلامی و انجام عملیاتی که مانع پیشرفت هسته‌ای این کشور می‌شود» کاهش دهند. در همین راستا، ایالات متحده و غرب نگران هستند که این ماهواره توسط مسکو، برای تقویت قابلیت‌های اطلاعاتی‌اش در اوکراین استفاده شود.
23302
کد خبر 1660682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =