بورل: پیروزی روسیه در اوکراین به معنای باخت اروپا است

ایسنا نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا معتقد است که پیروزی روسیه باخت اروپا خواهد بود.

به گزارش آرتی، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: کمک به اوکراین در مبارزه با روسیه برای اروپا بهایی دارد که شهروندان باید مایل به پرداخت آن باشند.

این دیپلمات در مصاحبه‌ای که توسط روزنامه ال پایس منتشر شد، گفت: ما باید به شهروندان خود توضیح دهیم که این جنگ شخص دیگری نیست. مردم باید بهای حمایت از اوکراین و حفظ وحدت اتحادیه اروپا را بپردازند. ما در جنگ هستیم.

او با اذعان به اینکه هزینه ها باید «عادلانه» توزیع شود، افزود: این چیزها رایگان نیست. بورل به تورم فزاینده و کمبود بالقوه برق اشاره کرد که کشورهای اروپایی پس از تصمیم به مجازات روسیه به دلیل حمله به اوکراین با امتناع از خرید انرژی آن، با آن مواجه شدند.

بورل در این مصاحبه گفت که اروپایی‌ها نمی‌توانند با چنین نزاع‌هایی "فقدان همبستگی" را نشان دهند.

او هشدار داد که اروپا باید برای ادامه درگیری در اوکراین برای مدت طولانی آماده باشد.

وی درباره اهداف اروپا در این مناقشه گفت: اگر روسیه در این جنگ پیروز شود و بخشی از خاک اوکراین را اشغال کند، ما اروپایی‌ها شکست خورده‌ایم و با تهدید بسیار بزرگ‌تری مواجه خواهیم شد.

بورل گفت که کشورهای غربی برای حمایت از کی‌یف "ضرورتی اخلاقی" دارند. او گفت که ایالات متحده و اتحادیه اروپا در مورد این موضوع "همکاری مطلق" داشته‌اند و اظهار داشت که اگر درگیری در صورت حضور دونالد ترامپ در قدرت در واشنگتن آغاز می شد، چنین نمی شد.

روسیه در ۲۴ فوریه با استناد به عدم اجرای توافقنامه مینسک توسط کی‌یف، که برای اعطای وضعیت ویژه به مناطق دونتسک و لوگانسک در داخل کشور اوکراین طراحی شده بود، نیروهای خود را به اوکراین اعزام کرد. این پروتکل ها با میانجیگری آلمان و فرانسه برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ امضا شد در فوریه ۲۰۲۲، کرملین جمهوری های دونباس را به عنوان کشورهای مستقل به رسمیت شناخت و از اوکراین خواست که رسماً خود را یک کشور بی طرف اعلام کند که هرگز به هیچ بلوک نظامی غربی نخواهد پیوست.

311311

کد خبر 1660936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =