ساختن "شهری عاری از تخلفات شهری" نیازمند همکاری دستگاه‌ها است

سرپرست شهرداری شهرکرد گفت: برای داشتن شهری عاری از تخلفات نیازمند همکای همه دستگاه‌های متولی هستیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، رئیس و اعضای شورای اسلامی، سرپرست شهرداری، حراست و جمعی از مدیران شهرداری با کارکنان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری دیدار و گفت وگو کردند.

مصطفی حیدری رئیس شورای اسلامی شهرکرد در این دیدار بنای فاقد پروانه، تخلف اضافه بنا در منطقه مسکونی و تجاری، عدم احداث پارکینگ، تجاوز به معابر شهر و عدم رعایت اصول فنی، احداث ساختمان مغایر با کاربری، تخلف تراکم ساختمانی، عدم استحکام بنا، احداث بنا خلاف ضابطه به صورت پیشروی طولی ازجمله مصادیق تخلفات ساختمانی برشمرد و گفت: در تلاش هستیم که بتوانیم با تشدید نظارت‌ها، تخلفات شهری را کاهش دهیم.

عبدالصادق نجفی در این دیدار آموزش یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی انسان دانست و اظهارداشت: با توجه به اینکه کارکنان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری ارتباط نزدیکی با شهروندان دارند و طبق وظیفه قانونی باید با تخلفات شهری برخورد کنند و در مرحله اول پیشگیری و در صورت عدم توجه به تذکر و اخطار مأموران نسبت به رفع آن اقدام کنند، این مهم نیازمند آموزش مستمر و هماهنگ آنها است.

وی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری شهرکرد، آموزش کارکنان جهت آشنایی با قوانین قضایی است تا مأموران بتوانند وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.

نجفی تصریح کرد: سد معبر یکی از بیشترین آمار تخلفات شهری است که در این رابطه تذکرات لازم به اصناف باید داده شود و جلسات متعددی با اتحادیه‌های مربوطه برگزار نمود تا با استفاده از توان کسبه، نسبت به رفع سدمعبر در پیاده‌روها اقدام و ایجاد مزاحمتی برای شهروندان نداشته باشند.

سرپرست شهرداری شهرکرد گفت: شهرداری در راستای جمع‌آوری تخلفات برنامه‌ریزی منسجمی کرده است که امیدواریم با همکاری شهروندان، اصناف و دیگر دستگاه‌ها بتوانیم به شهری عاری از تخلفات شهری دست یابیم.

48

کد خبر 1661255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =