انتشار کتابی برای علاقه‌مندان به علوم انسانی

روشی برای مطالعه روابط و فرهنگ در محیط های شبکه‌ای، ازسوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب «نتنوگرافی» به نویسندگی، دکتر رابرت کوزینتس (Robert Kozinets) با ترجمه، دکتر محمدرضا رسولی و دکتر پویا نعمت‌اللهی منتشر شد.

«نتنوگرافی»متدولوژی نوین برای مطالعه‌ی روابط و فرهنگ در جوامع و محیط‌های شبکه‌ای است.

امروزه نمی‌توان واقعیت مجازی را چیزی متمایز از سایر جنبه های فعالیت‌های انسانی و تجربیات او در زندگی واقعی اجتماعی محسوب کرد.

نتنوگرافی چارچوب مهم و مطمئنی در اختیار پژوهشگران قرار می‌دهد که بدانند چگونه سوالات پژوهشی خود را تعریف و تبیین کرده و اینکه چگونه از «داده‌ها» به سمت «سوالات» خود پل بزنند و در نهایت اینکه چگونه خودشان را در راستای آگاهی از سویه های مشارکت اجتماعی آنلاین هدایت کنند.

این متد پژوهشی از سال ۲۰۰۹ و توسط رابرت کوزینتس در عرصه‌ دینامیک حقیقت شبکه‌ها و رسانه‌ها و جوامع اجتماعی آنلاین تکوین یافت‌.

کوزینتس اشاره می‌کند که در نتنوگرافی قرار نیست دست به زمینه زدایی از محتواها بزنیم بلکه می‌خواهیم فهم انسانی را از طریق حواس و شعور فرهنگی که متضمن واقعیت «تجربه» و « تعامل» در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی است ، درک کنیم .

مطالعه این کتاب می‌تواند برای همه‌ی روزنامه‌نگاران و عوامل رسانه‌ای مفید باشد.
همچنین علاقه‌مندان و محققان فعال در حوزه‌ی تحلیل متن، پژوهشگران حوزه های مختلف علوم اجتماعی و انسانی و مدیران و متولیان سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فضای مجازی و رسانه نیز می‌توانند از مباحث مطروحه در این کتاب بهره‌مند شوند.

کتاب نتنوگرافی از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها در ۵۳۰ صفحه و با قیمت ۱۴۰ هزار تومان با شمارگان هزار نسخه منتشر شده است.

۵۷۲۴۴

کد خبر 1661568

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =