ایجاد فرصت آموزش و شغل مناسب برای مددجویان و زنان سرپرست خانوار نظرآباد

در نشستی که با حضور «بهزاد غفاری» مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز در معیت رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان نظرآباد با «حسین بغدادی» فرماندار این شهرستان برگزار شد، دو طرف بر نقش و اهمیت مهارت‌آموزی به عنوان رکن اصلی اشتغال و رفع چالش بیکاری تأکید کردند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از مهمترین اقدامات مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان نظرآباد در توانمندسازی اقشار مختلف شهرستان از جمله مهارت‌آموزی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ره و بهزیستی نظرآباد، خواستار تعامل و همکاری فرمانداری شهرستان جهت بروزرسانی امکانات کارگاهی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای نظرآباد شد.

غفاری تأکید کرد: بر اساس نیازسنجی آموزشی، در نظر داریم اقداماتی را در بحث هوشمندسازی ساختمان، انرژی خورشیدی و سمیلاتور جوشکاری انجام دهیم.

«حسین بغدادی» فرماندار شهرستان نظرآباد ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات صورت گرفته گفت: با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی و صنعتی شهرستان نظرآباد نیاز به آموزش و ارتقاء سطح مهارت در بین متقاضیان کار در شهرستان جهت جذب نیرو کار ماهر در واحدهای صنعتی و کشاورزی بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به فعالیت‌های خوب صورت گرفته در مرکز فنی و حرفه‌ای نظرآباد در راستای مهارت‌افزایی مردم شریف شهرستان، بر ایجاد فرصت آموزش، درآمد و کار شرافتمندانه اقشار آسیب‌پذیر از جمله زنان سرپرست خانوار تأکید کرد.

فرماندار شهرستان نظرآباد با اشاره به ظرفیت‌های ویژه نظرآباد در بخش‌های صنعت، کشاورزی و گردشگری، تعامل و همکاری دوسویه شهرک‌های صنعتی شهرستان با فنی و حرفه‌ای را عامل رونق اقتصادی و افزایش بهره‌وری عنوان کرد.

در ادامه مقرر شد برنامه‌ریزی لازم از طریق فنی و حرفه‌ای شهرستان در خصوص هماهنگی با بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت آموزش مددجویان وافراد تحت پوشش این مجموعه ها برای جذب در بازار کار صورت بپذیرد.

48

کد خبر 1661687

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =