۷ نفر
۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
رکوردشکنی‌های فصیحی و تفتیان باطل شد!

ایسنا نوشت: رکوردشکنی دوندگان ایران در مسابقات دوومیدانی بازی‌های کشورهای اسلامی به دلیل مشکلات فنی باطل اعلام و ثبت رسمی نخواهد شد.

در نامه ای که ساموئل لوپس مسئول فنی مسابقات دو و میدانی بازی های کشورهای اسلامی و مسئولان برگزاری این رقابت ها منتشر کردند درباره نتایج دو و میدانی شفاف سازی صورت گرفت.

در این نامه آمده است: در سه روز اول مسابقات شاهد رکوردها و نتایج خیلی خوبی بودیم. بر همین اساس سیستم های Photo-Finish و (start information system) SIS را مورد بررسی قرار دادیم تا صحت نتایج را مورد بررسی قرار دهیم.

یک مشکل فنی در صبح روز چهارم کشف شد و بعد از مشورت با کارشناسان بین المللی باید تاکید کنیم که نمی‌توانیم نتایج این رقابت ها را در سه روز اول تایید کنیم.

به عنوان هیئت فنی وظیفه ما است تا به فدراسیون جهانی دو و ومیدانی اطلاع دهیم که نتایج ۳ روز نخست صحیح نیست و نمی تواند برای رده بندی جهانی و یا هر گونه رکوردی مورد استناد قرار گیرد.

رکوردشکنی‌های فصیحی و تفتیان در قونیه باطل شد

البته این اتفاق تاثیری در رده بندی و جایگاه‌های کشورها در مواد مختلف دو و میدانی و همچنین جدول توزیع مدال ها ندارد.

در دو روز اول این مسابقات دوندگان ایران بارها رکورشکنی کردند؛ در روز نخست حسن تفتیان در مقدماتی ۱۰۰ متر زمان ۹.۸۸ ثانیه، محمدحسین ابارقی زمان ۱۰.۲۰ ثانیه و فرزانه فصیحی ۱۱.۲۴ ثانیه را ثبت کردند. البته نتایج دور مقدماتی با توجه به سرعت غیرمجاز باد (بیش از ۲ متر بر ثانیه) هم ثبت نشد.

در مرحله نیمه‌نهایی دوی ۱۰۰ متر زنان و مردان که در روز دوم مسابقات دوومیدانی بازی‌های کشورهای اسلامی برگزار شد، فرزانه فصیحی رکورد ۱۱.۳۰ ثانیه، حسن تفتیان ۱۰.۰۵ ثانیه و محمدحسین ابارقی زمان ۱۰.۳۵ ثانیه را ثبت کردند. بر اساس این نتایج اعلام شد که فصیحی رکورد ملی دوی ۱۰۰ متر زنان را شکسته است.

در فینال که ساعاتی بعد برگزار شد فرزانه فصیحی زمان ۱۱.۱۲ ثانیه و حسن تفتیان ۱۰.۰۲ را ثبت کردند و هر دو رکورد ملی این ماده در بخش زنان و مردان را شکستند، اما بر اساس نامه هیات فنی مسابقات این رکوردها ثبت رسمی نخواهد شد و نامعتبر است.

بیشتر بخوانید:

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1661938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =