کشف ۹۰ تن گوجه فرنگی در گمرک باهنر بندرعباس

مسئول امور بندری گمرک شهید باهنر گفت: از ابتدای مرداد ماه امسال تاکنون حدود ۹۰ تن گوجه فرنگی زراعی اظهار نشده در انتهای کانتینر یخچالی کشف شد.

به گزارش خبرآنلاین، رامین عباسیان در تشریح این خبر گفت: از ابتدای ماه جاری تاکنون موارد مختلف سبزی و میوه‌های زراعی اظهار نشده در انتهای کانتینرهای یخچالی که تحت کالای دیگری در رویه‌های صادرات و ترانزیت از گمرک شهید باهنر به مقاصد مخلتف جاسازی شده بود، کشف شده است.

وی با بیان اینکه بکار بردن لفظ قاچاق برای این قلم کالاها به دلیل پرداخت نشدن عوارض و مالیات است، تصریح کرد: این افراد به دلیل اینکه گوجه فرنگی زراعی مشمول عوارض می‌شود این محصول را تحت عنوان فرنگی گلخانه‌ای که هیچگونه عوارضی ندارد ثبت می‌کنند.

مسئول امور بندری گمرک شهید باهنر خاطرنشان کرد: عده‌ای سودجو بعلت داشتن امکانات سردخانه‌ای و انبار سورتینگ کالا، اظهارنامه‌های خود را با کارت‌های اجاره‌ای و معروف به یکبار مصرف در سامانه جامع گمرکی ثبت می‌کنند.

وی با بیان اینکه افراد سودجو همچنین تحت کالای دیگر شامل پیاز، خربزه، کلم و کاهو که حساسیت کمتری دارد اقدام می‌کردند، اظهار کرد: ارزش کالاهای کشف شده ۳۹ هزار دلار است.

48

کد خبر 1661973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =