زندگی سخت در ۲۱۸ واحد مسکونی در بافت فرسوده دوگنبدان/ انتقاد از راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد

ایلنا نوشت: سرپرست بنیاد مسکن شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد با برشمردن مشکلات برخی از ساکنان بافت فرسوده دوگنبدان مرکز این شهرستان، اظهار داشت: ساکنان ۲۱۸ واحد مسکونی در بالادست رینگ جدیدی سعدی این شهر شرایط سختی برای ادامه سکونت و زندگی خود دارند.

محمد راغپور در گفت و گو با ایلنا از گچساران با انتقاد از اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد در فراهم نکردن بسترهای جابجایی ساکنان این واحدها، خاطرنشان کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان تاکنون هیچ اقدامی برای جابجایی ۲۱۸ واحد مسکونی بافت فرسوده دوگنبدان در بالادست رینگ جدید سعدی انجام نداده است.

زندگی سخت در ۲۱۸ واحد مسکونی در بافت فرسوده دوگنبدان/ انتقاد از راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد

وی گفت: جانمایی زمین از طرف اداره کل راه و شهرسازی هنوز صورت نگرفته و این در حالی است که شهرستان گچساران در مورد زمین مشکل ندارد و زمین به تناسب تمام کشور برای طرح‌های در دست اجرا دارد.

سرپرست بنیاد مسکن گچساران با تشریح برخی از مشکلات کنونی ساکنان این واحدها، یادآورشد: ۲۱۸ واحد بسیار فرسوده که دسترسی نداشتن به امکانات زندگی را برای ساکنانش سخت کرده باید از سوی اداره کل راه و شهرسازی تعیین تکلیف شوند.

راغپور در ادامه به طرح ملی مسکن در شهرستان گچساران در حوزه بنیاد مسکن هم اشاره و ادامه داد: فاز اول نهضت اقدام ملی مسکن در شهر دوگنبدان در مساحت چهار و هفت دهم هکتار با ۲۸۸ واحد در قالب دوطبقه در دست ساخت است که هرطبقه دو واحد با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد دارد.

وی گفت: سهم آورده هر نفر در فاز یک تاکنون ۱۳۰ میلیون تومان پرداختی در سه مرحله بوده که طی فراخوان جدید تاپایان مردادماه جاری، هر فرد باید ۵۰ میلیون تومان دیگر بعنوان آورده چهارم پرداخت کند.

سرپرست بنیاد مسکن گچساران افزود: تسهیلات فاز اول مسکن اقدام ملی ۳۰۰ میلیون تومان است که تاکنون ۱۲۰ میلیون تومان از این پرداختی تسهیلات آزاد شده و درصد سود این وام در آینده، طبق دهک بندی یا پلکانی اعلام می شود که هنوز وزارت راه و شهرسازی بصورت نهایی، وضعیت درصدها را مشخص نکرده است.

راغپور با اشاره به وضعیت فاز دوم طرح ملی مسکن تحت نظارت بنیاد مسکن گچساران، اظهار داشت: فاز دوم این طرح در زمینی به مساحت یک و نیم هکتار و در قالب ۱۲۴ واحد می باشد که خاکبرداری آن در حال انجام بوده و صدور پروانه ساخت در دست اقدام است.

وی در مورد آورده مردمی در فاز دوم طرح ملی مسکن هم گفت: اولین آورده مردمی در فاز دوم ۴۰ میلیون تومان بوده که به تعداد ۱۲۴ نفر است.

۴۶

کد خبر 1661988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =