همایش معرفی فرصت‌های اقتصادی لرستان با هدف تأمین مالی پروژه‌های بزرگ برگزار می شود

نایب‌رئیس اتاق ایران گفت: همایش معرفی فرصت‌های اقتصادی لرستان با هدف تأمین مالی پروژه‌های بزرگ استان و با تمرکز بر اشتغال‌زایی و ایجاد ارزش‌افزوده برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، حسین سلاح ورزی با اشاره به برگزاری همایش فرصت‌های اقتصادی این استان در بخش‌های مختلف، گفت: سرمایه‌گذاران و تأمین‌کنندگان مالی که در سطح ملی و بیرونی قرار است به اثربخش شدن این همایش کمک کنند، شناسایی شده‌اند و با تعداد زیادی از آنها مذاکرات لازم و اولیه صورت گرفته است.

وی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان با بیان اینکه برای برگزاری این همایش در سطح ملی پیگیری‌هایی صورت گرفته است، افزود: طیف گسترده‌ای از لرستانی‌هایی که در بخش خصوصی، بانک‌ها و نهادهای مالی حضور دارند نیز شناسایی شده‌اند و امیدواریم همه اینها بعد از نهایی شدن پروژه‌های قابل‌عرضه در همایش، بتوانند در این حوزه کمک کنند و جریانی برای تأمین مالی و سرمایه‌گذاری برای پروژه‌های بزرگ استان و همچنین ایجاد اشتغال و ارزش‌افزوده در لرستان فراهم شود.

سلاح ورزی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در این جلسه از دستگاه‌های مختلف دعوت به عمل آمده تا چارچوب اصلی ازنظر زمان و چگونگی اجرای همایش و همچنین نهایی کردن پروژه‌هایی که ضرورت دارد مطرح شوند، تدوین شود افزود: خوشبختانه امسال در استان اعتبارات خوبی را در قالب تبصره 18 و سایر منابع برای طیفی از پروژه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: هدف ما این است که پروژه‌های کوچک و متوسطی را که امکان تأمین مالی از تبصره 18 دارند را در مسیر خود پیگیری کنیم و بیشتر تمرکز خود را روی پروژه‌ها و مگاپروژه‌هایی که نیاز به تأمین مالی در سطوح بالاتر را دارد بگذاریم.

لرستان مهیای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های کشاورزی و گردشگری است

استاندار لرستان در ادامه این نشست، با تأکید بر اینکه لرستان مهیای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های کشاورزی، گردشگری، معادن، آبزیان و … است، گفت: در این جلسه چند نکته برگزار شد، یکی اینکه ما بنا داریم از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاران برای لرستان بهره‌گیری کنیم.

فرهاد زیویار با بیان اینکه از ظرفیت سرمایه‌گذاران لرستانی و غیر لرستانی استفاده خواهیم کرد گفت: در این راستا همایشی در فصل پاییز امسال برای معرفی فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری لرستان برگزار خواهد شد.

استاندار لرستان با اشاره به مقدمه سازی و بستری سازی لازم برای برگزاری این همایش عنوان کرد: بنا شده که شرایطی فراهم شود تا علاوه بر استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری پایین، از ظرفیت سرمایه‌گذاران کلان هم استفاده کنیم.

زیویار با تأکید بر اینکه مذاکرات در این رابطه با بنیاد مستضعفان، کمیته امداد و… در حال انجام است افزود: وقتی به نتیجه نهایی رسید، این سرمایه‌گذاری‌ها در استان اعلام خواهند شد.
او براز امیدواری کرد: بتوان در این همایش الگویی را ارائه و اعلام کرد که لرستان بستر مساعدی برای سرمایه‌گذاری‌های اساسی به‌خصوص در حوزه کشاورزی، کشت محصولات گلخانه‌ای، گردشگری، معدن، آبزیان و… است.

48

کد خبر 1662048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =