فارس نوشت: اقدام «واسیلی میروشنیچنکو» سفیر اوکراین در استرالیا در طرح درخواست برای ارائه کمک مالی به منظور تحصیل دخترش در یکی از دانشگاه‌های مطرح لندن خبرساز شد.

در واکنش به همین درخواست، ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه معتقد است که پایه و اساس دیپلماسی اوکراین، «گدایی و ولگردی» است.

به گزارش راشا تودی، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با انتشار یک پُست در صفحه تلگرامی خود، اقدام میروشنیچنکو در زمینه درخواست کمک مالی به منظور تحصیل دخترش در لندن را به باد انتقاد شدید گرفت.

سفیر اوکراین در استرالیا در صفحات رسمی خود در فیس بوک و توییتر یک لینک را منتشر کرد که در آن خواستار «سرمایه گذاری جمعی» (Crowdfunding) به منظور تحصیل دختر او در دانشگاه مطرح پایتخت انگلیس شد. سرمایه گذاری جمعی، معمولا مشارکت جمعی توسط افرادی است که سرمایه گذاری مشترک می‌کنند و این کار اغلب، اینترنتی انجام می‌شود.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه درخواست کمک مالی سفیر اوکراین در استرالیا، «شوخی نیست» ادامه داد: «او در ابتدا، نوشت که به دخترش دانشگاه‌های آمریکایی را نشان داده سپس گزارش داد که دخترش یک دانشگاه بریتانیایی را انتخاب کرده است».

ماریا زاخاروا در پیام تلگرامی خود با محکوم کردن مواضع دولت غربگرای اوکراین افزود: «گدایی و ولگردی، پایه و اساس "دیپلماسی" رژیم کی‌یف است».

سفیر اوکراین در استرالیا ماه گذشته میلادی در پُستی در فیسبوک خود نوشته بود که چهار سال قبل دخترش «یاروسلاوا» را برای دیدن دانشگاه های مطرح آمریکایی به کالیفرنیا برده اما او که اخیرا ۱۹ ساله شده است، دانشگاه کالج لندن را برای تحصل انتخاب کرده است و می خواهد در رشته شیمی و مدیریت در این دانشگاه درس بخواند.

دانشگاه انتخابی دختر واسیلی میروشنیچنکو سفیر اوکراین در استرالیا در رتبه هجدهم دانشگاه‌های جهان قرار دارد.

میروشنیچنکو در صفحات فیس بوک و توییتر خود پُستی را بازنشر کرد که دخترش به منظور جذب کمک مالی ۳۰ هزار پوند (۳۶۴۰۰ دلاری) برای هزینه‌های تحصیلی و اقامت در سال اول دانشگاه منتشر کرده بود.

دختر سفیر اوکراین در استرالیا در مطلب خود نوشته بود که او طبق طرحی برای پناهندگان اوکراینی روادید انگلیس را دریافت کرده و واجد شرایط تحصیل در داخل کشور شده است و این بدان معناست که او همانند دانشجویان بریتانیایی باید ۹۲۵۰ پوند در هر سال پرداخت کند.

راشا تودی در گزارش خود به سراغ توانایی مالی سفیر اوکراین در استرالیا رفته و انگیزه او و دخترش برای دریافت کمک مالی را زیر سوال برده است. راشا تودی نوشت: «میروشنیچنکو از ماه مارس به عنوان سفیر اوکراین در استرالیا و نیوزیلند خدمت کرده است. اگرچه دارایی خالص او به طور عمومی در دسترس نیست اما بسیار بعید است که خانواده او نتواند هزینه‌های دانشگاه یاروسلاوا را بپردازد. این دیپلمات مدیرعامل یک شرکت مشاوره در کی‌یف و یکی از بنیانگذاران یک سازمان غیردولتی رسانه‌ای اوکراینی است. او همچنین توسط دانشگاه کاتولیک اوکراین در لویو به عنوان "دوست دیرینه و حامی مالی" این موسسه توصیف شده است».

واکنش تند ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه به درخواست کمک واسیلی میروشنیچنکو سفیر اوکراین در استرالیا برای تحصیل دخترش در لندن در شرایطی انجام شده که درگیری‌های نظامی بین مسکو و کی‌یف همچنان ادامه دارد.

311311

کد خبر 1662318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =