ساماندهی بقعه متبرک چهارانبیای قزوین

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین از ساماندهی و اتصال بقعه متبرک چهارانبیاء به مجموعه دولتخانه صفوی در یک طرح مشترک با اداره کل اوقاف و امورخیریه استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا خزائلی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین با اعلام این خبر اظهار کرد: پروژه طراحی، تملک و ساماندهی بقعه چهارانبیای قزوین هم‌زمان با سفر وزیر میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی و معاون سازمان اوقاف‌ و امورخیریه به استان در هفته گذشته کلید خورد.

او افزود: در حال حاضر در مرحله طراحی این پروژه هستیم که با توجه به تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین وزارتخانه میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی و سازمان اوقاف و امورخیریه کشور این طرح به شکل مشترک بین این دو دستگاه در استان پیگیری و اجرا می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین گفت: در این طرح تلاش می‌شود ضمن ساماندهی فضاهای بقعه و تملک فضاهای پیرامونی، سلامگاه و پیش‌ورودی و مسجد و مدرسه موجود در این مکان به دولتخانه صفوی متصل شود تا شاهد انجام اقدام دیگری برای تکمیل پروژه ساماندهی این مجموعه ارزشمند تاریخی باشیم.

46

کد خبر 1662363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =