پایگاه اطلاع رسانی آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی نوشت:

مرجع تقلید شیعیان با صدور پیامی به مناسبت فاجعه دردناک قحطی در سومالی، اجازه مصرف ثلث سهم امام(ع) را برای کمک به مردم این کشور صادر کرد.

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی به مناسبت فاجعه دردناک قحطی در سومالی پیامی صادر کرد. متن پیام به این شرح است:

" مناظر و تصاویری که از مسلمانان قحطی زده کشور سومالی در رسانه‌ها نشان داده می‌ شود دل هر انسانی را به درد می‌آورد.

در ادامه این پیام یادآور شده است: اگر تمام مسلمانان جهان به وظیفه اسلامی خود عمل می‌کردند به خصوص در این ماه مبارک رمضان که یکی از وظایف اصلی روزه‌داران اطعام به مستمندان می‌باشد مسلّما این چنین وضعیت اسفبار برای آنان پدید نمی‌آمد .

همچنین در این پیام تاکید شده است: امروز همه مسلمانان باید به کمک برادران و خواهران دینی خود بشتابند و کودکان معصوم و بزرگسالان را از مرگ حتمی نجات دهند.

این هم برای ما یک امتحان بزرگ،‌ محسوب می‌شود. ملت مسلمان ایران که همیشه در این حالات سخت به مستمندان و محرومان، کمک شایانی می‌نموده است اکنون هم ایثار نموده و حتی با کم کردن در مصارف روزانه خود حیات واقعی را به آنان هدیه نمایند و قلب مقدس مولایمان حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف را از خود خشنود نمایند.

آیت الله صافی در پیام خود تصریح کرده است: مومنین ایثارگر علاوه بر تبرعات شخصی خود مجازند از ثلث سهم مبارک امام علیه السلام بپردازند.

در پایان این پیام بیان شده است: از خداوند متعال مسئلت دارم رحمت بیکران خود را بر همه روزه‌داران و ایثارگران نازل بفرماید و ما را از این آزمایش بزرگ، سرافراز بیرون آورد.

کمک 5 میلیون تومانی آیت الله صافی به مردم قحطی زده سومالی

لازم به ذکر است مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مبلغ 5 میلیون تومان جهت کمک به قحطی زدگان سومالی اهدا نمودند.

/6262

کد خبر 166242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =