۰ نفر
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰
۱۲ محصول جدید ذوب آهن در سبد فولادی کشور

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: ۶۵ درصد تیر آهن مورد نیاز کشور در این شرکت تولید می شود و در ۶ ماه گذشته ۱۲ محصول جدید تولید و عرضه شده است.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان ایرج رخصتی در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان با اشاره به آمادگی و نقش ذوب آهن اصفهان در تامین مقاطع ساختمانی مورد نیاز نهضت ملی ساخت مسکن در کشور اظهار کرد: برنامه دولت سیزدهم مبنی بر ساخت یک میلیون مسکن در هر سال را باید به صورت معدل نگاه کنیم که تحقق آن در دوره چهار ساله مدنظر است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود: در این زمینه درخواست هایی از سازمان های مربوطه از ذوب آهن شده است و این شرکت در حد توان آماده تولید و تحویل سبد کالا های درخواستی پروژه های مسکن در کشور می باشد. در واقع تولید و عرضه محصول بر اساس این درخواست ها و با توجه به میزان و نوع آن در ابعاد مختلف انجام می شود.

وی به اهمیت تامین پایدار مواد اولیه جهت تولید و همچنین افزایش کمی و کیفی آن اشاره کرد و در خصوص واردات کک و ذغال سنگ از خارج کشور و افزایش قیمت های جهانی تاکید کرد: گرانی مواد اولیه وارداتی و بعضی تنگناهای تامین مواد در داخل کشور محدودیت هایی را برای ما ایجاد می کند، با این حال از طریق صادرات ۴۰ درصدی محصولات به خارج بخشی از منابع ارزی خود را تامین می کنیم.

رخصتی ادامه داد: ذوب آهن اصفهان از هیچ نوع یارانه انرژی برخوردار نیست و قیمت های انرژی نیز بر قیمت نهایی تولید اثرگذار است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به وجود نیروگاههای برق در این شرکت اضافه کرد: تولید ۲۴۰ مگاوات برق در داخل کارخانه به تامین این حامل انرژی کمک کرده و به مشتریان اطمینان می دهد که تولید سبد کالا های درخواستی پروژه های آن ها با مشکلی مواجه نمی شود.

وی در ادامه ابراز کرد: هم اکنون ۶۵ درصد تیر آهن مورد نیاز کشور در این شرکت تولید می شود. در عین حال درخواست های جدید ما را به سوی تولیدات جدید سوق داده و در ۶ ماه گذشته ۱۲ محصول جدید تولید و عرضه شده است.

رخصتی در زمینه کیفیت محصولات ذوب آهن بیان کرد: ذوب آهن در تولید تابع قوانین و استانداردها است و کیفیت را فدای هیچ منفعت دیگری نمی کند به طوری که می توان این مجتمع عظیم صنعتی را پیشگام کیفیت دانست.

وی در زمینه ساخت و تولید انواع ریل گفت: تولید این محصول در ذوب آهن اصفهان بر اساس درخواست انجام می شود و قطعات مهم خط تولید آن بومی سازی شده است.

مدیر عامل ذوب آهن با اشاره به فعالیت های زیست محیطی گسترده این شرکت تاکید کرد: این مجتمع عظیم صنعتی با دارا بودن بیش از ۱۶ هزار هکتار فضای سبز ۸۲ برابر بیشتر از استاندارد، فضای سبز ایجاد کرده است که آبیاری عمده آن به صورت دیم استو

وی گفت: در راستای کاهش آلایندگی نیز با نوسازی تجهیزات، ضمن مدرن سازی بخش های مختلف خط تولید از جمله درب های فلکسیبل و باطری های کک سازی به سمت صنعت سبز حرکت کرده ایم.

48

کد خبر 1662444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =