سخنان صریح معاون دبیرکل خانه کارگر درباره حقوق بازنشستگان/ موضع واقعی دولت درباره افزایش حقوق مستمری‌بگیران چیست؟

معاون دبیرکل خانه کارگر گفت: اینکه دولت مدام می‌خواهد زمان بخرد، حق و حقوق بازنشستگان را محقق نخواهد کرد. سرپرست وزارت کار هفته گذشته زمان خرید تا بحث افزایش حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری را در مجلس مطرح کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد حمزه‌ای در گردهمایی اعضای اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به آثار تورمی حذف ارز ۴۲۰۰تومانی اظهار داشت: ارزش حقوق کارگران و بازنشستگان امسال نصف شده است. براساس کتابی که ما ترجمه کرده‌ایم و در سال ۲۰۱۴ میلادی در این کتاب بیان شده است که اقتصاد پایدار در گروی اشتغال پایدار است و افزایش اشتغال پایدار در حفظ ارزش دستمزد کارگران است.

حسن صادقی، رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز در این مراسم با اشاره به مساله افزایش حقوق بازنشستگان تصریح کرد: ما امروز به مناسبت روز خبرنگار هم از خبرنگاران و صاحبان قلم تقدیر می‌کنیم و نشان می‌دهیم که جامعه کارگری و بازنشستگی از کسانی که صدای آن‌ها هستند، حمایت می‌کنند.

صادقی با اشاره به پنج ماه تلاش کارگران و بازنشستگان ابراز داشت: ما مانند مغنی تلاش کردیم تا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی منطبق با حکم هیات مدیره تامین اجتماعی بالا رود اما امروز شاهد این هستیم که نتیجه مبارزات و اعتراضات ما را در ارایه پیشنهاد افزایش حقوق کشوری‌ها و لشگری‌ها برداشت کرده‌اند و ما راه را برای این پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه باز کردیم.

وی بیان کرد: دولت در بودجه خود برای افزایش حقوق کشوری و لشگری ردیف قرار داده اما برای ما در تامین اجتماعی ردیف قرار نداده است. دولت تصور نکند با تلف کردن وقت برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی می‌تواند برای افزایش حقوق کارکنان خود زمان بخرد.

معاون دبیرکل خانه کارگر یادآور شد: اینکه دولت مدام می‌خواهد زمان بخرد، حق و حقوق بازنشستگان را محقق نخواهد کرد. سرپرست وزارت کار هفته گذشته زمان خرید تا بحث افزایش حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری را در مجلس مطرح کند.

صادقی با اشاره به ورشکستگی صندوق‌های کشوری و دولتی به دلیل ضریب پشتیبانی پایین عنوان کرد: دولت از جیب مردم و کارگران و مالیات پیدا و پنهان این صندوق‌ها را اداره می‌کند و حالا صندوق تامین اجتماعی را که مشمولان آن از جیب خود می‌خورند را از حق خود محروم کردند.

وی با تاکید بر مشکلات عمده‌ای که در زمان احمدی نژاد برای سازمان تامین اجتماعی ایجاد شده است، گفت: اگر دولت برای پایداری صندوق تامین اجتماعی ارزش قائل است نباید این پایداری را به افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گره بزند و مسئولان نباید آدرس غلط بدهند. مشکل ناپایداری صندوق تامین اجتماعی در ۳۷ هزار میلیارد تومان بدهی کارفرمایان و ۴۰۰هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی است.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به اینکه پایداری صندوق تامین اجتماعی با اجرای افزایش حقوق صحیح متناسب با ماده ۹۶ قانون تامیم اجتماعی رخ می‌دهد و موجب کاهش فرار بیمه‌ای می‌شود، اظهار داشت: سو مدیریت و نگاه کمیته امدادی به صندوق‌های بازنشستگی و بیمه‌ای ما را با مشکلات عظیم دچار کرده است و تا روزی که این نگاه تغییر نکند، مشکلات جامعه بازنشستگی حل نخواهد شد.

صادقی با توصیه به دولت درباره تن دادن به پرداخت ۳۸ درصد افزایش و ۵۱۵ هزارتومان مبلغ ثابت تصریح کرد: ما در مذاکرات مطرح کردیم که اگر دولت جیب خالی دارد می‌تواند بجای معوقات، سهام بانک رفاه کارگران که متعلق به خود ما است را بین بازنشستگان توزیع کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰ روز بعد از ابطال رای دولت توسط رییس مجلس بنابر قانون اساسی دولت موظف است به قانون عمل کند اما هنوز چنین اقدامی از سوی دولت رخ نداده و در این شرایط بازنشستگان نمی‌توانند سکوت خود را ادامه دهد و توصیه می‌کنیم طی این سه روز دولت موضع نهایی خود را درباره حقوق بازنشستگان اعلام کند.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1662589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 25
 • نظرات در صف انتشار: 73
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر IR ۰۸:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  33 2
  دولت مردها خودشون سیرن و از حال و روز ما بازنشستگان تامین اجتماعی خبر ندارن؟!!!من با سی پنج سال سابقه بیمه کل حقوقم بوده چهار میلیون چهارصد هز ار تومان الان با حقوق جدید شده پنج میلیون و نه صد هزار تومان، سوال اینجاست کدوم دولت مردها از شاغل تا باز نشسته این مقدار حقوق میگیرند؟؟؟؟؟؟؟!
 • بازنشسته IR ۰۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  48 1
  خواسته بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی : افزایش 38%به اضافه 515166 تومان و افزایش مزایای جانبی 650 هزارتومان 🛑متناسب سازی سال ۱۴۰۰ و سال جاری ۱۴۰۱ باید انجام شود🛑 🌺مطابق تصویب شورای عالی کار می باشد .🌺
 • محمد IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  36 0
  ماده۹۶تامین اجتماعی مرقانون است وباورودمجلس ابطال نظردولت انقلابی وخودرایشان باطل شدچرابعد۵ماه تعلل میکنندواضح است باشعارودستورکارپیش نمیرود
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  22 0
  أحسنت این خواسته همه مستمری بگیران است... مجلس برای مستمری بگیران به دولت فشار نیاورد ولی برای بازنشستگان لشکری و دولتی چرا...
 • IR ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  29 1
  این هم عدالت و قانونمندی رییسی !!!!!!
 • ناشناس IR ۰۹:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  29 1
  دولت از این قانون شکن تر تا الان ندیده بودیم. چرا بازی در میارید
 • حسین IR ۰۹:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  13 1
  ... از این دولت نیست و نخواهد بود
 • IR ۰۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  18 0
  ماهمه بازنشستگان خاهان اجرای کامل قانون کاریعنی ۳۸درصدبه اضافه ۵۱۵هزارتومان وهمچنین ۲۵درصدباقیمانده همسان سازی است که اگر غیرازاین باشد همه برای گرفتن حق قانونی خودمان سکوت نخاهیم کرد وهمه بازنشستگان مظلوم پشت درپشت هم تاحق خود را دریافت کنیم
 • ناشناس IR ۰۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  15 3
  جناب آقای صادقی ضمن تشکر از پیگیریهای شما دیگر دوستان در بخش های خانه کارگر و کانون های بازنشستگی. متاسفانه نحسی سیزده این دولت مخصوصا وزیر معذول و ملعون کار این دولت گریبانگیر بازنشستگان تامین اجتماعی شد و باز جای تأسف دارد که سرپرست وزارت و مدیر تامین اجتماعی هم عملاً بلندگوی دولت بودند و در عمل گامی برای اجرای مصوبه شورای عالی کار برنداشتند
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  16 0
  حق گرفتنی است از این دولت
 • علی IR ۰۹:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  22 0
  جناب صادقی بارها به شما اعلام کردیم که این شیوه پیگیری شما ومجلس وسازمان همگامی با دولت در اتلاف وقت هست الان ۵ ماه از سال سپری شده همان حرفهای تکراری وتهدیدهای الکی ، واقعا احساس می شود که پشت پرده همه جنگ زرگری راه انداختید چرا کار بازنشستگان ومستمری بگیران وکارگران را به خودشان واگذار نمی کنید بازنشستگان ومستمری بگیران چیزی برای از دست دادن ندارند
 • IR ۰۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  15 0
  باید حق بیمه حداقلی پرداخت وقتی نه بیمه درمانی هست نه بازنشستگی ابرومند
 • مستمری بگیر تامین اجتماعی IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  17 1
  جناب صادقی با چنین دولتی که پایه اش بر بی صداقتی و رعایت نکردن اصول اولیه عدالت و صداقت ست چگونه میشود تا این حد مدارا کرد ؟
 • نادر IR ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  16 1
  فقط مصوبه شورای عالی کار باید اجرا شود
 • ایرانی بازنشسته IR ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  15 0
  مظلوم تر از بازنشسته تامین اجتمای ندیدن
 • IR ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  9 1
  باسلام احسنت برشما جناب صادقی بابا مصوبه ۱۰درصدی برای سایر سطوح که دولت اشتباه کرده را اصلاح کنید.طبق شورای عالی کار الان دولت بحث لشکری ونیروی مسلح را پیاده کرده فقط می‌خواهند وقت تلف کنند.خجالت بکشید رسیدیم به ماه ششم.
 • IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  0 0
  واقعا؟؟؟
 • IR ۱۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  10 1
  سلامم عزیزان همکار بازنشسته ما چرا سر پیری محتاج پول دارو ودرمانمان باشیم وخجالت زده ژنو بچه ونوه من سه ماهه نتونستم بوههامو سر سفره خالی بنشونم چرا با ۳۸درصد موافقید دقیقا بانرخ تورم باید حقوقمان اضافه شود حالا که رئیس محترم جمهور ندانست وقانونی عمل نکرد واز عید ششماه خون مارا تو شیشه کرده الان باید همان برابری نرخ تورم حقوقمان اضافه شود خدا شاهد قرص آسپرین وداروهام تمام شده روم نشده از پسرم قرض کنم
 • نجفقلی IR ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  9 1
  سلام خدمت ریاست کل تامین اجتمایی اقای رئیس بخدا با این حقوق مستمری بعد سی سال با این نوه ها بچه ها با این حقوق نمیشود زندگی کرد خواهشمندم با این چند روز عمر مساعدت کنید ممنون
 • IR ۱۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  6 0
  هچی تا بتونن کمبودهای خودشون تامین کنن
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  13 1
  دولت چرا دستش را از جیب ما بیرون نمی‌آورد
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  1 0
  باشه
 • علی IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  6 1
  مصوبه ضریب افزایش حقوق ما بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کاملاً مستقل تصویب و تائید ودر رسانه اعلام و به دولت ابلاغ شد دولت ممانعت کرد مجلس موافقت کرد ده ها بار دولت دستورهای ضد ونقیض داد مع الوصف ۶ماه میگذزد که دولت بر مخالفت خود کماکان مصر است همانگونه که دولت دستورات مخالفتی وممانعتی در این مورد صادر میکند ما بازنشستگان هم به تبعیت از دولت با دستورات اجرایی به قوه مجریه تاکید میکنیم هر چه سریعتر مصوبه و تائیده مجلس را اجرا کند
 • علی IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  9 1
  مصوبه ضریب افزایش حقوق ما بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کاملاً مستقل تصویب و تائید ودر رسانه اعلام و به دولت ابلاغ شد دولت ممانعت کرد مجلس موافقت کرد ده ها بار دولت دستورهای ضد ونقیض داد مع الوصف ۶ماه میگذزد که دولت بر مخالفت خود کماکان مصر است همانگونه که دولت دستورات مخالفتی وممانعتی در این مورد صادر میکند ما بازنشستگان هم به تبعیت از دولت با دستورات اجرایی به قوه مجریه تاکید میکنیم هر چه سریعتر مصوبه و تائیده مجلس را اجرا کند
 • قاسم IR ۱۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
  7 1
  از همان ابتدا هم معلوم بود که دولت با افزایش حقوق ۱۰ درصدی کارمندان و بازنشستگان دولتی که توسط مجلس انجام گرفته مخالف بود و با سیاست ، از طریق فشار به بازنشستگان تأمین اجتماعی و عدم قبول مصوبه شورای عالی کار ، تصمیم به تغییر مصوبه مجلس گرفته است .